w

Ford Bronco 2021 przyłapany!

Ford jest jedną z tych marek, które kultywują swoją tradycję i nie zapominają o przeszłości. Mustang i GT to najbardziej sportowe przykłady.

Teraz dołączy do nich kolejny, tyle że terenowy. Amerykański producent zdecydował się bowiem wskrzesić Bronco – kwadratowego off-roadera, który narodził się ponad pół wieku temu. Jak można się domyślać, charakter nowości będzie delikatnie różnił się od protoplasty. Podejrzewamy, że auto będzie miało spory potencjał poza asfaltem, ale z pewnością możemy je nazywać SUV-em, czyli komfortowym pojazdem dla aktywnych. Do sieci trafiły właśnie nieoficjalne, amatorskie zdjęcia przedstawiające ten model bez kamuflażu.

Sylwetka pozostała niemal taka sama – jest prosta i kanciasta. W oczy rzucają się przednie reflektory, bardzo długa maska i niemal płaski dach. Ciekawostkę stanowi grill, który może być podświetlany. Tylna część karoserii jest mniej spektakularna – dominuje tu szeroka klapa z licznymi przetłoczeniami.

Gama jednostek napędowych nie została ujawniona. Specjaliści twierdzą jednak, że pod maskę mogą trafić silniki Ecoboost o pojemnościach 1.5 (180 KM i 240 Nm) oraz 2.0 (250 KM i 370 Nm). Duże prawdopodobieństwo, że nowe Bronco skorzysta z technologii hybrydowej.

Źródło: broncosportforum.com

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG Style – Kolorowo-miejski

Lexus LC 500 Convertible – ile kosztuje?