w

Efektowna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu (Video)

Sygnalizacja świetlna należy bezapelacyjnie do najważniejszych elementów infrastruktury drogowej. Bez niej w wielu miejscach panowałby istny chaos.

Przez lata jej forma jest praktycznie taka sama. Klasyczne światła są proste, czytelne i wszyscy zdążyli się do nich przyzwyczaić. Nie w każdej sytuacji są jednak wystarczająco widoczne (np. stojąc za znacznie wyższym pojazdem). Projektanci tego typu rozwiązań postanowili więc coś zmienić.

I tak powstała nowa koncepcja, którą możemy zobaczyć na przykładzie z Tirany (Albania). Podobne rozwiązanie jest też w Turcji. Ledowy pas świetlny biegnie przez cały słup, dzięki czemu łatwiej dostrzec kolor ze znacznej odległości. Czy możemy liczyć na to, że taki model zostanie wprowadzony do Polski? Z pewnością nie jest to tanie, ale według nas warto.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Bronco 2021 przyłapany!

Gdy w strugach deszczu czekasz na zielone światło… (Video)