w

Fiat pokazał nowego crossovera. Teraz szuka dla niego nazwy

Fiat SUV name
Fiat pokazał nowego crossovera. Teraz szuka dla niego nazwy

Nowy model włoskiej marki został właśnie zaprezentowany. Teraz trwa ciekawa kampania, która pomoże go wypromować.

Zaangażowano w nią fanów motoryzacji i klientów. O co w tym wszystkim chodzi? Fiat pokazał nowego crossovera, ale jeszcze nie wybrał dla niego nazwy. Internauci mają możliwość zasugerowania jednej z trzech opcji: Domo, Pulse lub Tuo. Ta, która zdobędzie najwięcej głosów, zostanie oficjalną. Jeżeli chcesz mieć na to wpływ, oddaj głos tutaj: https://suv.fiat.com.br/

Przed dokonaniem wyboru, warto dowiedzieć się więcej o nowym samochodzie. Będzie to uzupełnienie palety w segmencie B. Nowy model dołączy do Argo (miejski hatchback) i Cronosa (miejski sedan). Bazuje jednak na nowej platformie MLA, a nie MP1 (jak wyżej wymienione modele). Ma ona zapewniać większą sztywność i solidność, a także pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy.

Fiat Tuo Domo Pulse
Samochód trafi do segmentu miejskich crossoverów

Z nieoficjalnych zapowiedzi wynika, że pod maską znajdzie się 1-litrowy, doładowany silnik generujący około 125 koni mechanicznych. Niewykluczone, że pojawi się także jego wolnossący odpowiednik dla nieco innej grupy klientów.

Stylistyka nawiązuje do Argo i Cronosa, ale widać również kilka motywów spójnych z oferowanym u nas Tipo. W oczy rzucają się ładnie narysowane reflektory, osłony chroniące dolne partie nadwozia oraz… atrapy końcówek wydechu, czyli zmora wielu współczesnych samochodów.

Oficjalny debiut nazwanego już modelu ma nastąpić jeszcze w tym roku. Najpewniej pozostanie on propozycją dla klientów Ameryki Południowej.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen ID4 wyniki sprzedaży

Volkswagen ID.4 pokochany przez Norwegów. Został liderem sprzedaży

Sportowy hatchback opinie

Jakiego hot hatcha kupić w 2021 roku: przegląd ofert, ceny, dane techniczne, osiągi