w

Elon Musk chciałby większych ulg w Indiach. Władze jednak twardo negocjują

Tesla Model S
Elon Musk chciałby większych ulg w Indiach. Władze jednak twardo negocjują

Nie ma wątpliwości, że ten kraj ma ogromny potencjał gospodarczy, który chcą wykorzystać liczni producenci samochodów.

Wśród nich jest oczywiście Tesla. Elon Musk chciałby większych ulg w Indiach, aby zdobyć nowy rynek i móc tam zainwestować. Władze jednak twardo negocjują i nie zamierzają podporządkowywać się żądaniom najbogatszego człowieka świata. Dziś jeszcze nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja.

Indie odrzuciły prośbę Muska, który oczekiwał mniejszych podatków na importowane samochody elektryczne. Rząd debatował nad znalezieniem odpowiedniego rozwiązania, ale ostatecznie nie dostosował się do warunków miliardera.

Ambitne plany, skomplikowane negocjacje

Musk chciał, aby Indie znacząco obniżyły cła na importowane auta elektryczne. Nieoficjalnie mówi się, że interesowała go obniżka sięgająca nawet 90 procent. Trudno więc dziwić się, że władze Indii nie uległy w tej sytuacji.

Negocjacje dotyczą znacznie szerszej współpracy, niż może się wydawać. Gdyby Tesla dogadała się z Indiami w sprawie cła, kolejnym korkiem byłoby stworzenie fabryki na terenie tego państwa. Gra toczy się więc o wysoką stawkę.

Fabryka Tesli
Obniżenie cła mogłoby rozpocząć negocjacje w sprawie potencjalnej fabryki Tesli w Indiach

Indie poprosiły amerykańską markę o przedstawienie projektu z tym związanego, ale jeszcze nie doczekały się konkretów. Być może Musk nie zamierza rozwijać pomysłu dopóki nie uda się wynegocjować porozumienia dotyczącego wspomnianego cła.

 

Przypomnijmy, że Indie są drugim najbardziej zaludnionym krajem na świecie. Potencjał rynkowy jest więc ogromny. Dziś dominują tam niewielkie samochody z małolitrażowymi silnikami, ale w kolejnych dekadach może to się zmienić.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolizja i próba ucieczki kierowcy Hondy

Doprowadził do kolizji i próbował uciec SUV-em. Poszkodowany gonił go Mustangiem (wideo)

Ford Puma 1.0 EcoBoost Hybrid ST-Line

Ford Puma 1.0 EcoBoost Hybrid ST-Line – test, dane techniczne, cena, opinie