w

Ekipa z białego BMW na robocie. „Ty, to chyba nie ten” (wideo)

Ekipa z białego BMW
Ekipa z białego BMW na robocie. "Ty, to chyba nie ten" (wideo)

To zdarzenie wydaje się wręcz groteskowe, ale śmiech mógł zamienić się w łzy, gdyby akcja zaczęła się rozwijać. Nagrywający zdołał jednak uniknąć bezpośredniego starcia.

Do tej nietypowej sytuacji doszło 23 lutego na ulicy Łodygowej w Ząbkach pod Warszawą. Autor materiału przemieszczał się po prawym pasie, gdy nagle pojawiło się przed nim bawarskie auto, którego kierowca chwilę wcześniej jechał pod prąd. Ekipa z białego BMW ewidentnie wystraszyła przypadkowego uczestnika ruchu.

Świadek od razu dostrzegł wykroczenie, co zresztą słychać na nagraniu. Gdy zauważył, że zza tylnych drzwi wyłania się podejrzany mężczyzna w kominiarce, postanowił wrzucić wsteczny i się oddalić.

Ekipa z białego BMW „na robocie”

Co ciekawe, gdy mężczyźni mieli już wysiadać – zrezygnowali. Nie jest jednak jasne, jaki był tego powód. Internauci sugerują, że jeden z nich mógł zapomnieć o kominiarce. Istnieje też teoria mówiąca o pomyłce. Od razu przypomina nam się scena z Pitbulla: „A Zbigniew i Zbyszek to to imię?”.

To raczej nie była scena z filmu, skoro jedyną kamerą dysponował przypadkowy świadek. Trudno też mówić o wygłupach młodzieży, choć patrząc na to obiektywnie, jest na to cień szansy.

Ekipa z białego BMW
Panowie postanowili jednak wycofać się z interwencji

Nie ma wątpliwości, że sprawa powinna zostać wyjaśniona. Kierowca zgłosił ją na policję i dołączył to nagranie. Jesteśmy ciekawi, czy funkcjonariusze zdołają wyjaśnić, co się wydarzyło i dlaczego akurat w tym miejscu o takiej godzinie. Możliwe jednak, że nigdy się nie dowiemy.

Najbardziej przekonująca teoria mówi o porachunkach kibicowskich. Być może był to element „polowania” na konkretną osobę i nagrywający miał podobny samochód. Tak czy inaczej, wyszło trochę śmiesznie i trochę strasznie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrącenie pieszego przez rowerzystę

Potrącenie pieszego przez rowerzystę. „Trzeba było się postarać i wycelować” (wideo)

Uciekali przez las, ale nie wyszło

To nie był dla nich udany Dzień Kobiet. Uciekali przez las, ale nie wyszło (wideo)