w

Drogie wakacje z policją w Katowicach. Motocyklista dostał 13 tysięcy złotych mandatu (wideo)

Niebezpieczna jazda motocyklem
Drogie wakacje z policją w Katowicach. Motocyklista dostał 13 tysięcy złotych mandatu (wideo)

Niektórzy użytkownicy jednośladów zachowują się lekkomyślnie. W stresujących sytuacjach podejmują skrajnie nieodpowiedzialne decyzje.

Oto kolejny tego przykład. Wszystko zaczęło się na drodze krajowej numer 79 w okolicach Katowic. Motocyklista dostał 13 tysięcy złotych mandatu za szereg wykroczeń, których dopuścił się na drodze publicznej.

Policjanci z grupy SPEED zauważyli mężczyznę na ścigaczu, który przemieszczał się w kierunku Mysłowic. Jechał bardzo ryzykownie – pozwalał sobie na wiele nierozsądnych manewrów tworząc zagrożenie w ruchu drogowym.

Motocyklista dostał 13 tysięcy złotych mandatu

Mundurowi jadący w nieoznakowanym radiowozie zmierzyli prędkość jednośladu. Okazało się, że główny bohater pędził 192 km/h. Ruszyli więc za nim, by przeprowadzić kontrolę drogową. Sprawca wykroczeń nie próbował uciec.

Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Katowic. Funkcjonariusze nie mieli litości. Jak można się domyślać, nie skończyło się na pouczeniu. Na konto motocyklisty wpłynęło 28 punktów karnych, co oznacza, że stracił prawo jazdy.

Motocyklista dostał 13 tysięcy złotych mandatu
Użytkownik jednośladu jechał w pewnym momencie niemal 200 km/h

Mandat w wysokości 13 tysięcy złotych też wydaje się dotkliwy. Na tym jednak nie skończyła się ta historia. Policjanci dokładnie zweryfikowali dokumenty motocykla i okazało się, że nie posiada on ważnego przeglądu technicznego. To zaowocowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Szaleńcza jazda skończyła się surową karą, po której użytkownik jednośladu powinien nabrać pokory. Najważniejsze, że nie zdołał zrobić krzywdy – ani sobie, ani przypadkowym uczestnikom ruchu znajdującym się w pobliżu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grand Prix Węgier 2022 wyniki

Grand Prix Węgier 2022. Wiele przetasowań, wygrana Verstappena, powrót Mercedesa

Na rondzie w lewo

Rondo okazało się za dużym wyzwaniem. Niedzielny kierowca nie wiedział, gdzie jest (wideo)