w

DRAG RACE! Czy królowa flot pokona bawarską limuzynę? 400-konna Octavia RS vs BMW 745Le (wideo)

Porównywanie Octavii z Serią 7 wydaje się bezsensowne, ale w tym przypadku może być naprawdę ciekawie…

Bawarska limuzyna to synonim elegancji. Potencjalny użytkownik tego modelu z pewnością nie myśli o ściganiu. Tu liczą się szeroko pojęta wygoda i bezpieczeństwo. Octavia to nieco inna historia. Czeski bestseller to głos rozsądku – praktyczne, duże i przyzwoicie wykonane auto. Nawet w wersji RS bardzo często pada łupem polskiej klienteli.

400-konna Skoda vs limuzyna BMW

Seria 7 w odmianie hybrydowej (745Le) ma pod maską 3-litrowy, doładowany silnik wspierany przez jednostkę elektryczną. Moc systemowa tego duetu to 390 KM i 600 Nm. Sercem Octavii biorącej udział w porównaniu jest 2-litrowe TSI, które seryjnie oferuje 245 KM. Po wizycie u APR, potencjał wzrósł jednak do 400 KM.

W teorii, sprawa wydaje się dość jasna – na prostym odcinku powinna wygrać Skoda, która jest wyraźnie lżejsza. Kluczowe będzie jednak przeniesienie mocy na asfalt. Czeskie auto ma napęd na przód, a niemiecki flagowiec dysponuje systemem xDrive. Kto zatem wygrał to porównanie? Sprawdźcie:

 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klasyczna elegancja zawsze jest w cenie – Mercedes-Benz 300 SEL 6.3 na sprzedaż

Celowe zepchnięcie, poważne zderzenie i ucieczka (wideo)