w

Czy koncern Volkswagena zmieni nazwę?

Audi, Seat, Skoda, Volkswagen, Scania, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche – te wszystkie marki należą do jednego niemieckiego koncernu. Dodajmy, że nazywa się prawie tak samo jak jedna z nich – Volkswagen AG.

volkswagen_passat_b8_2014_3

Według władz koncernu, przydałaby się zmiana nazwy. Ma to sens, ponieważ wielokrotnie pojawiały się głosy, że Audi to „drogi Volkswagen”, Skoda to „tani Volkswagen”, a np. Bentley Continental to „Phaeton w przebraniu”. Nowa nazwa bez wątpienia wpłynęłaby pozytywnie na wizerunek.

audi_r8_fl_1

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zmiana na Auto Union. Pod tą nazwą kryło się zrzeszenie marek Audi, DKW, Horcha i Wanderera, które rozpoczęły wspólną działalność w 1932 roku. Przypomnijmy, że w 1965 roku Auto Union zostało kupione przez koncern Volkswagena. Ta nazwa może okazać się bardzo dobrym wyborem. O dalszych krokach w tej sprawie na pewno poinformujemy.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Fiesta najpopularniejszym autem w Wielkiej Brytanii

Citroen C4 Cactus już dostępny na polskim rynku!