w

Citroen C4 Cactus już dostępny na polskim rynku!

Citroen wraca do swojej legendarnej koncepcji tworzenia samochodów innych niż wszyscy. Dobrym tego przykładem może być C4 Cactus, który właśnie debiutuje na polskim rynku.

 

Samochód wygląda jak przybysz z innej planety. Nietypowa stylistyka, w której skład wchodzą wypełnione powietrzem osłony  karoserii budzi zainteresowanie wszystkich. Co ciekawe, kosmiczny wygląd nie idzie w parze z kosmicznymi… pieniędzmi. Podstawowa wersja z 75-konnym silnikiem o pojemności 1,2 litra z nowej rodziny PureTech będzie kosztować 51 900 zł. To naprawdę rozsądnie skalkulowana cena. Warto dodać, że ta niewielka jednostka napędowa może się okazać całkiem niezłym wyborem, gdyż C4 Cactus waży niecałą tonę.

citroen_c4_cactus_2014_2

Silnik 1.2 PureTech będzie występował w jeszcze dwóch wariantach mocy: 82 i 110 KM. Dla fanów diesli przygotowano jednostkę 1.6 w dwóch wersjach – 92 i 100 KM. Moc będzie przekazywana za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej lub 6-stopniowego automatu (opcja).

 

Źródło: Citroen

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy koncern Volkswagena zmieni nazwę?

Porsche Cayenne po face liftingu