w

Chcesz kupić nowiutkie Mitsubishi Lancer EVO? Naszykuj pół miliona złotych

Nowe Mitsubishi Lancer EVO na sprzedaż
Chcesz kupić nowiutkie Mitsubishi Lancer EVO? Naszykuj pół miliona złotych

Japońska marka zrezygnowała ze sportowej gamy modelowej już jakiś czas temu. Właśnie dlatego, gdy pojawia się taki samochód, to wielu przeciera oczy ze zdumienia.

Tak, to nowiutkie Mitsubishi Lancer EVO Final Edition. Jak można się domyślać, nie jest to rocznik 2021, bo już producent już dawno zakończył produkcję. To egzemplarz pochodzący z 2015 roku, ale zachowany w fabrycznym stanie. Do tej pory pokonał zaledwie 99 kilometrów, co oznacza, że był jedynie przewożony na kołach „wokół komina”.

Mitsubishi Lancer EVO Final Edition na sprzedaż
To ostatnia z 350 sztuk wyprodukowanych na rynek kanadyjski i jeden z 3100 egzemplarzy na całym świecie

Co ciekawe, to egzemplarz numer 350 z 350 wyprodukowanych z myślą o rynku kanadyjskim. To ostatnia stworzona sztuka. To na pewno wpływa na jej wartość. Samochód jest w posiadaniu dealera Baywest Mitsubishi. Warto dodać, że na całym świecie powstało zaledwie 3100 tych samochodów.

Ostatnie Mitsubishi Lancer EVO Final Edition

Samochód zdobi biały lakier, który został uzupełniony czarnym dachem, plakietą Final Edition i dedykowanymi felgami BBS. Nie mogło oczywiście zabraknąć tylnego skrzydła, dużych wlotów powietrza i czerwonych zacisków będących częścią układu hamulcowego firmy Brembo.

Mitsubishi Lancer EVO Final Edition - wnętrze
Wnętrze wyróżnia się jedynie czerwonymi szwami i tabliczką znamionową

Wnętrze Mitsubishi Lancer EVO Final Edition jest oczywiście w fabrycznym stanie. W porównaniu do innych EVO, wyróżnia się jedynie czerwonymi, kontrastowymi szwami i tabliczką znamionową z numerem seryjnym.

Pod maską pracuje dwulitrowy, doładowany silnik benzynowy, który oferuje 303 konie mechaniczne i 414 niutonometrów. Za przenoszenie tej mocy na obie osie odpowiada pięciobiegowa skrzynia manualna.

Mitsubishi Lancer EVO X Final Edition - silnik
Pod maską znajduje się 2-litrowa jednostka generująca 303 KM i 414 Nm

Jesteś zainteresowany zakupem tego samochodu? To naszykuj 147 899 dolarów kanadyjskich. Przy aktualnym kursie (3,06) oznacza to wydatek 452 570 złotych. Doliczając do tego opłaty podatkowe i transport trzeba liczyć się z kwotą sięgającą połowy miliona złotych. Link do ogłoszenia znajdziesz TUTAJ.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ograniczenia prędkości w deszczu, Wielka Brytania

Brytyjczycy chcą zaostrzenia ograniczeń prędkości na autostradach podczas opadów deszczu

Plany modelowe koncernu Stellantis

Koncern Stellantis ujawnił przyszłość swoich marek. Nie każda ma powody do radości