w

BMW udające MINI z Red Bulla: Kierowca uderzył w kolumnę reklamową

BMW M2 wypadek Monachium
BMW udające MINI z Red Bulla: Kierowca uderzył w kolumnę reklamową

Kierowca niemieckiego samochodu może mówić o bardzo dużym szczęściu. Nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Do zderzenia doszło w Monachium na ulicy Leopoldstrasse. Z zeznań świadków wynika, że kierowca BMW M2 gwałtownie przyspieszył po starcie ze świateł. W pewnym momencie musiał stracić panowanie nad pojazdem, bo bawarskie coupe skierowało się w stronę chodnika.

Zderzenie BMW z kolumną reklamową
Betonowa kolumna upadła na auto. Kierowca wyszedł z kabiny o własnych siłach

Chwilę później doszło do zderzenia z betonową kolumną reklamową, która przygniotła dach pojazdu. Choć zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, kierowca BMW zdołał opuścić kabinę o własnych siłach. Policjanci badają dokładnie okoliczności tego zdarzenia.

Samochód raczej nie wróci już na drogi. Przypomnijmy, że BMW M2 ma pod maską trzylitrowy silnik benzynowy generujący 340 koni mechanicznych i 500 niutonometrów. Te wartości umożliwiają osiąganie setki w 4,6 sekundy i rozpędzanie się do 250 km/h (elektroniczna blokada). Ceny tego modelu startują w Polsce od 229 100 złotych.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota GR 86 2021

Już nie nazywa się GT. Teraz to Toyota GR 86, która trafi do Europy

BMW Series 8 Retro 2021

BMW Serii 8 w stylu retro – tego nam trzeba!