w

Bigster będzie flagowym modelem Dacii. Tak wygląda zapowiadający go koncept

Dacia Bigster Concept
Bigster będzie flagowym modelem Dacii. Tak wygląda zapowiadający go koncept

Rumuńska marka bardzo fajnie rozbudowuje swoją gamę. Teraz trafi do niej zupełnie nowy model.

To oficjalny następca minivana Lodgy. Nowość jest mieszanką crossovera i SUV-a – bardzo udaną mieszanką, co ujawniają zdjęcia koncepcyjnej wersji. Warto dodać, że mierzy 460 centymetrów, a to oznacza, że jest dłuższa od Dustera o około 25 centymetrów.

Dacia Bigster - wymiary
Bigster ma 4,6 metra długości

Design robi wrażenie. Pierwsze, co rzuca się w oczy to zupełnie nowe logo, za które odpowiada Alejandro Mesonero pracujący w grupie Renault od zeszłego lata. Ta sama osobistość stworzyła znaczek CUPRY. Świetnie prezentują się minimalistyczne reflektory o ciekawym wypełnieniu i wąski grill. Z tyłu natomiast zagościł „strzałkowe” lampy i bardzo szeroka klapa bagażnika. Uwagę zwracają również masywne osłony chroniące dolne fragmenty karoserii.

Wnętrze dla siedmiu osób

Dacia Bigster ma być dostępna w wersji 7-osobowej. Tym samym klienci, którzy szukają rodzinnego auta nie będą tęsknić za rumuńskim minivanem. Możemy się spodziewać przestronności w dwóch pierwszych rzędach, nowego kokpitu (wykorzystującego instrumenty znane z Renault) i zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Dacia Bigster - wersja 7-osobowa
Samochód będzie dostępny z trzema rzędami siedzeń

Na tym etapie trudno mówić o jakości użytych materiałów, ale można przypuszczać, że będą nieco lepsze, niż we wspomnianym Dusterze. Nie sposób oczekiwać dbałości o detale po marce budżetowej, ale liczymy na to, że plastiki zostaną starannie spasowane.

Dacia Bigster – silniki

Tendencje rynkowe skłaniają producentów do tworzenia aut hybrydowych i elektrycznych, dlatego należy się spodziewać, że Bigster również otrzyma takie zespoły napędowe. Na szczęście nie zabraknie także silników benzynowych. Co ciekawe, ma pojawić się nawet wersja z LPG. O dieslach nic nie wspomniano, co oznacza, że raczej nie zagoszczą pod maską nowego modelu. A szkoda, bo świetnie pasowałyby do auta o tych gabarytach.

Dacia Bigster - silniki
W gamie silnikowej mają znaleźć się hybrydy, napędy elektryczne i jednostki benzynowe (także z LPG)

Ile będzie kosztować Dacia Bigster? Wiele zależy od tego, kiedy zadebiutuje. Można jednak spodziewać się ceny o 15-20% wyższej, niż w przypadku podobnie skonfigurowanego Dustera.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brytyjczyk może uniknąć mandatu w Europie

Brytyjczycy mogą uniknąć mandatów za wykroczenia w UE. Powodem Brexit

Renault 5 Prototype

Renault 5 powraca jako auto elektryczne: Wygląda genialnie!