w

Audi RS6 1016 Industries. Jeszcze szerzej i niżej

Audi RS6 1016 Industries
Audi RS6 1016 Industries. Jeszcze szerzej i niżej

Sportowe kombi z Ingolstadt doczekało się już bardzo dużej liczby pakietów. Teraz do zewnętrznej oferty obejmującej ten mode dołącza kolejny ciekawy zestaw.

Oto Audi RS6 1016 Industries w pełnej okazałości. Od razu należy zaznaczyć, że tuning dotyczy jedynie elementów stylistycznych i nie wpływa na potencjał napędowy tego samochodu. Zmiany mechaniczne nie są jednak konieczne w pojeździe dysponującym taką horrendalną mocą.

Zacznijmy od tego, że pakiet został wykonany z włókna węglowego i wyceniono go na 20 tysięcy dolarów.  Tuner proponuje go niezależnie albo od razu z nabyciem RS6 za 145 995 dolarów. Wybór należy do klienta.

Audi RS6 1016 Industries

Front niemieckiego modelu zyskał splitter, który ma skuteczniej rozprowadzać powietrze. Aby dopełnić całość, pojawiły się także nakładki progowe i dokładka do tylnego zderzaka. Na tym oczywiście nie koniec.

Nad tylną szybą zagościł spojler o nowym kształcie. Z kolei na masce pojawił się duży wlot powietrza. Wygląda trochę, jak doklejony na siłę, co nie wszystkim przypadnie do gustu.

Audi RS6 1016 Industries
Audi RS6 1016 Industries

Dopełnieniem projektu są chromowane felgi szprychowe RDB. Za nimi kryją się niebieskie zaciski, które kontrastują z szarym lakierem karoserii. Projekt robi całkiem dobre wrażenie.

„Firma 1016 Industries ma ogromną przyjemność zaprezentować nasz nowy RS6 z włókna węglowego, który oferuje ostry, całkowicie unikalny wygląd tego, co uważamy za najlepsze kombi o wysokich osiągach na świecie” – oznajmił dyrektor 1016 Industries, Peter Northrop.

Audi RS6 1016 Industries
Audi RS6 1016 Industries

Przypomnijmy, że Audi RS6 Avant skrywa czterolitrowe, podwójnie doładowane V8, które seryjnie generuje 605 koni mechanicznych i 800 niutonometrów. Przenoszeniem tych wartości na obie osie zajmuje się ośmiobiegowa przekładnia automatyczna.

Taka konfiguracja pozwala osiągać setkę w 3,8 sekundy i rozpędzać się do 305 km/h. Ceny Audi RS6 Avant w Polsce startują od 635 200 złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opel Astra PHEV

Opel Astra PHEV na polskich drogach. Jest bardziej niemiecka, niż wszyscy podejrzewali (test)

AC Cobra GT Roadster 2024

AC Cobra GT Roadster 2024. Ta piękność ma V8 i karoserię z karbonu