w

Audi A3 z wadliwymi napinaczami pasów bezpieczeństwa. Ruszyła akcja serwisowa

Audi A3 akcja serwisowa
Audi A3 z wadliwymi napinaczami pasów bezpieczeństwa. Ruszyła akcja serwisowa

Niemiecka marka zaliczyła małą wpadkę wizerunkową, która musi zostać szybko rozwiązana.

Audi A3 z wadliwymi napinaczami pasów bezpieczeństwa – to brzmi bardzo źle. Grupa Volkswagen wydała dokument wycofujący wybrane wersje (w tym S3) z 2021 i 2022 roku, które zostały wypuszczone na rynek Stanów Zjednoczonych.

Wewnętrzne dochodzenie producenta wykazało, że system może nie osiągnąć zamierzonego poziomu „trzymania” w chwili wypadku. To oczywiście mogłoby mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i życia kierowcy oraz pasażerów.

Audi A3 z wadliwymi napinaczami pasów bezpieczeństwa

Pierwsze wzmianki na temat problemu pojawiły się ponad siedem miesięcy temu – już 10 stycznia bieżącego roku. Wtedy to test zderzeniowy Audi RS3 na rynku południowokoreańskim zdradził, że siła napięcia pasa bezpieczeństwa jest niepokojąco niska.

Niemiecki producent skontaktował się z dostawcą tego podzespołu i szybko ustalono, że problem rzeczywiście występuje. Łącznie wycofano 2221 egzemplarzy Audi A3, które zostały wyprodukowane między 26 lipca 2021 a 26 stycznia 2022 roku.

Audi A3 z wadliwymi napinaczami pasów bezpieczeństwa
Wadliwe napinacze pasów bezpieczeństwa mogą nie ochronić kierowcy i pasażera w chwili zderzenia

Warto podkreślić, że to samo spotkało Audi S3 – w tym przypadku liczba sztuk sięgnęła 363 wyprodukowanych między 8 lipca 2021 a 25 stycznia 2022. Audi poinformowało, że nie doszło do żadnych konfliktów z klientami ani spornych sytuacji w tej sprawie.

Marka wymieni wadliwe napinacze pasów bezpieczeństwa – zrobi to za darmo lub zaproponuje zwrot kosztów. Wszyscy posiadacze wspomnianych aut zostaną zaproszeni do autoryzowanych serwisów do 16 września.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kubica Alfa Romeo F1 Team Orlen

Odejście Vettela jest szansą dla innych. Czy Kubica będzie brany pod uwagę?

GLC 63 2023

Mercedes-AMG GLC 63 2023 – tak może wyglądać topowy, czterocylindrowy SUV