w

Aston Martin Lagonda ujawniony

Po wielu wizualizacjach, teaserach i spekulacjach Aston Martin odkrył karty i przedstawił model Lagonda w pełnej okazałości.

aston_martin_lagonda_2014_2

Jak można było przypuszczać, Lagonda jest sportowym i luksusowym sedanem o niebanalnej stylistyce. Według przedstawicieli marki jej design nawiązuje do odpowiednika z lat 70. ubiegłego wieku. Trzeba przyznać, że brytyjski sedan od Astona Martina wygląda naprawdę świetnie i mógłby z powodzeniem walczyć o europejskiego klienta. Niestety, takiego scenariusza marka nie przewiduje. Auto będzie oferowane jedynie na Bliskim Wschodzie.

aston_martin_lagonda_2014_3

Pod maską Lagondy pracuje jednostka V12 generująca 600 KM, które trafiają na koła tylne. Dzięki nim sportowy sedan osiąga setkę w 4,2 sekundy. Produkcja zostanie ograniczona do jedynie 100 egzemplarzy. Mamy jednak cichą nadzieję, że brytyjska marka zwiększy podaż.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche Macan S Diesel – Inna strona Porsche

Volkswagen Lamando oficjalnie