w

Absurdalny manewr na skrzyżowaniu. „Prawo jazdy z chipsów” (wideo)

Absurdalny manewr na skrzyżowaniu
Absurdalny manewr na skrzyżowaniu. "Prawo jazdy z chipsów" (wideo)

Niektórzy polscy użytkownicy pojazdów mechanicznych realizują skrajnie głupie i nieodpowiedzialne pomysły, co ma swoje konsekwencje.

Absurdalny manewr na skrzyżowaniu jest kolejnym tego przykładem. Doszło do niego na ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Kierowca zachował się lekkomyślnie i był blisko spowodowania poważnej kolizji.

Korzystał z prawego pasa umożliwiającego jazdę na wprost. Gdy wjechał na skrzyżowanie, najpewniej przypomniał sobie, że chce skręcić. W takich okolicznościach powinien pokonać kolejny odcinek do następnego skrzyżowania, później wybrać inny tor jazdy, a dopiero wtedy zrealizować pierwotny pomysł. Niestety, zabrakło zdrowego rozsądku i doświadczenia.

Absurdalny manewr na skrzyżowaniu

Kierowca japońskiego samochodu postanowił jednak inaczej. Z prawego pasa skręcił od razu w lewo – tuż przed maską innego, rozpędzonego pojazdu. Gdyby nie nagranie, trudno byłoby uwierzyć w taki przebieg zdarzenia.

Absurdalny manewr na skrzyżowaniu był bliski spowodowania zderzenia. Kierowca znajdujący się na sąsiednim pasie na szczęście był czujny i zdążył wyhamować. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na lewoskręcie świeciło się czerwone.

Przecięcie pasów prowadzących w tę samą stronę było „połową sukcesu”. Na sąsiedniej jezdni też znajdowały się samochody, tyle że jadące w przeciwnym kierunku. Nie można było więc stworzyć większego ryzyka, niż to, którego się podjął użytkownik czarnego auta. Apelujemy o rozwagę i nie powielania takich manewrów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Golf R Oettinger 2023

Volkswagen Golf R Oettinger. Ktoś tu zapatrzył się na Subaru

Kolizja na rondzie

Kolizja na rondzie w Koszalinie. Kto jest sprawcą? (wideo)