w

A gdyby tak mieć minivana o mocy 700 KM? Szalona wizja na bazie Chryslera

Chrysler Pacifica tuning
A gdyby tak mieć minivana o mocy 700 KM? Szalona wizja na bazie Chryslera

Minivany mają już najlepsze czasy za sobą. Wciąż mogą jednak oferować całkiem sporo, dlatego niektórzy decydują się na ich zakup.

Nie są tak modne, jak SUV-y, ale na pewno oferują przestronniejsze wnętrza i znacznie więcej praktycznych rozwiązań. Świetnym tego przykładem może być Chrysler Pacifica, który w najnowszym wcieleniu jest naprawdę dopracowanym samochodem.

Pewien grafik ukryty pod pseudonimem Abimelec Design, postanowił stworzyć na bazie amerykańskiego modelu bardzo ciekawy projekt. Skupił się na tuningu optycznym, ale ma też wizję układu napędowego, jaki pasowałby do całego pomysłu.

Van po tuningu

Nie jest to pierwszy tego typu twór. Bardzo wiele osób stawiało na modyfikacje minivanów. Nawet w „Szybkich i Wściekłych: Tokyo Drift” był gruntownie przeprojektowany Volkswagen Touran. Nie zawsze jednak efekty były równie korzystne. Będąc szczerym, rzadko robiły wrażenie…

Chrysler Pacifica Hellcat engine
Najlepiej, gdyby miał pod maską silnik z Hellcata o mocy 707 KM

Tutaj mamy do czynienia z naprawdę udaną wizualizacją. Chrysler otrzymał bardzo fajny body kit, w skład którego wchodzą przeprojektowane zderzaki, nakładki progowe, poszerzone błotniki i maska z wlotem powietrza. Nie zabrakło również atrakcyjnych, wieloramiennych felg w kolorze czarnym, które świetnie pasują do niebieskiego lakieru (przypominającego Subaru).

Pamiętajmy, że amerykańska marka jest własnością FCA (należącego teraz do koncernu Stellantis zarządzanego przez Francuzów z PSA Peugeot Citroen. Jaki istniejący zespół napędowy byłby więc najciekawszy w tym przypadku? No jasne, że ten z Dodge’a Challengera. Mocarne V8 pochodzące z Hellcata oferuje 707 KM przenoszonych na tylną oś. Brzmi szalenie, ale nie wszystko musi być przecież rozsądne…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes CLK63 AMG Black Series for sale

Któż by nie chciał takiego Merca… Wyjątkowo zadbany CLK63 Black Series na sprzedaż

Volkswagen Up! GTI Vilner

Miejski zawadiaka w wydaniu Vilnera: Volkswagen Up! GTI po modach optycznych