w

82-latek na małym ścigaczu. Co za forma!

Starszy pan na motocyklu
82-latek na małym ścigaczu. Co za forma!

Z wiekiem stajemy się coraz bardziej ograniczeni fizycznie. Właśnie dlatego tak ważny jest zdrowy tryb życia.

Mają sprawne ciało i umysł można robić bardzo wiele – nawet mając już za sobą ogromny bagaż życiowych doświadczeń. Ten 82-latek na małym ścigaczu jest tego świetnym przykładem. Właśnie tak trzeba żyć!

Nagranie trafiło do sieci i przedstawia starszego mężczyznę, którego zabawa jest nagrywana przez jego syna. To coś więcej niż amatorski filmik. To łączenie pokoleń i rodziny poprzez pasję. Coś, co jest po prostu bezcenne.

82-latek na małym ścigaczu – to robi wrażenie!

Aprilia RS 125 jest popularna wśród młodych adeptów jazdy jednośladami. Jako że to motocykl o charakterze sportowym, pozycja na nim jest daleka od wygodniej. To jedna nie zniechęciło starszego mężczyzny.

82-latek na małym ścigaczu bez problemu radził sobie z puszczaniem sprzęgła, wrzucaniem biegów, hamowaniem czy zawracaniem. Mimo iż pozwalał sobie na jazdę poza ruchem, byłoby znacznie lepiej gdyby miał kask. Pamiętajmy, że ochrona to podstawa i obowiązuje każdego użytkownika jednośladu.

82-latek na małym ścigaczu
Starszy mężczyzna nie miał problemów z opanowaniem maszyny i koordynacją ruchową, mimo że pozycja na ścigaczu jest specyficzna i daleka od wygodnej

Ta historia pokazuje, że w niemal każdym wieku można zbierać nowe doświadczenia. I to jest piękne. Warunkami są zdrowie, świadomość i odpowiedzialność. Bez nich nie warto podejmować ryzyka, bo może być z tego znacznie więcej problemów, niż pożytku. A bohaterowi nagrania życzymy zdrowia i szczęśliwej codzienności!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jazda na jednym kole motocyklem

Jechał na jednym kole, gdy mierzyli jego prędkość. Teraz ma przerwę od motocykla…

Ferrari 812 Carlex Design

Polski tuning Ferrari. Robota światowej klasy!