w

82-latek jechał pod prąd autostradą i nie wiedział, że jest w Polsce

Zakaz podróży służbowych od 28 grudnia
Od 28 grudnia podróże służbowe będą zakazane

Jazda pod prąd autostradą to jeden z najbardziej niebezpiecznych pomysłów, jakie w ruchu drogowym można sobie wyobrazić. Niestety, zdarza się dość często…

Tym razem mam na myśli świeżą historię z drogi A1 na wysokości Bytomia. Pewien mężczyzna kierował się w odwrotnym  kierunku przez węzeł DK88. Na jego torze jazdy znalazła się 32-letnia kobieta prowadząca inne auto, która uniknęła zderzenia czołowego, ale z impetem wjechała w barierki. Na szczęście nie doznała uszczerbków organizmu zagrażających jej życiu – służby ratunkowe szybko przewiozły poszkodowaną do szpitala.

Nieświadomy kierowca kontynuował natomiast swą ryzykowną „podróż”. Pojazd udało się zatrzymać dopiero w Gliwicach na wysokości osiedla Sośnica. Za jego kierownicą siedział 82-letni obywatel Czech. Funkcjonariusze nie wykryli alkoholu i/lub narkotyków w jego organizmie. Co więcej, starszy Pan nie wiedział nawet, że „wylądował” w Polsce. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a cała sprawa trafiła do sądu.

Źródło: Policja

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SsangYong Rexton G4 – polski cennik

Chrysler Ghia Special na sprzedaż za ponad pół miliona dolarów!