w

17-latek rozbił tacie wyjątkowe auto: 11 milionów złotych trafi na złom

Pagani Huayra wypadek
17-latek rozbił tacie wyjątkowe auto: 11 milionów złotych trafi na złom

Wypadki, w których biorą udział wyjątkowe samochody budzą bardzo duże zainteresowanie. Wieść rozchodzi się jeszcze szybciej, gdy sprawcą zdarzenia jest nastolatek.

Wbrew pozorom nie jest to rzadkie zjawisko. Wszak milionerzy posiadają potomstwo, które też musi przejść przez etap buntu młodzieńczego. Jeżeli dorzucimy do tego chęć zaimponowania rówieśnikom, to robi się naprawdę ryzykowna mieszanka.

Małolat rozbił Pagani

W przypadku przeciętnego Polaka w tym wieku, zazwyczaj może skończyć się to zniszczeniem starego Golfa albo leciwej Hondy Civic. Jeżeli jednak w grę wchodzi dziecko milionera, to historia staje się znacznie poważniejsza – podobnie, jak jej konsekwencje.

Ten 17-latek wziął od ojca Pagani Huayra Roadster. Jak można się domyślać, nie podróżował z przepisową prędkością. W pewnym momencie stracił panowanie, wpadł w poślizg i rozbił włoski hipersamochód. Zderzenie było na tyle silne, że przednia część auta została doszczętnie zniszczona.

Istnieje małe prawdopodobieństwo, że ten egzemplarz wróci na drogi. Przypomnijmy, że nowa sztuka takiej Huayry to wydatek 3 milionów dolarów, czyli ponad 11 milionów złotych. Można podejrzewać, że auto było ubezpieczone.

Pagani Huayra – dane techniczne

Sercem tego wyjątkowego modelu jest 6-litrowy silnik V12 Twin-Turbo (od Mercedes-AMG) generujący 730 KM. Za przeniesienie tej ogromnej mocy na tylną oś odpowiada 7-biegowa skrzynia sekwencyjna. To wszystko sprawia, że włoski hipersamochód osiąga setkę w 3,3 sekundy i rozpędza się do 378 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda Civic VII na sprzedaż

Przez 20 lat pokonał jedynie 9 tysięcy kilometrów: Oto stary Civic w perfekcyjnym stanie

Porsche Taycan Turbo S crash

Miał tylko dwa pedały, a i tak je pomylił: rozbił elektryczne Porsche warte prawie milion złotych