w

Zalana kolekcja aut w podziemnym garażu. Serce krwawi na ten widok

Sportowe auta po powodzi
Zalana kolekcja aut w podziemnym garażu. Serce krwawi na ten widok

Siła natury doprowadza do wielu katastrof, które niosą za sobą ogromne koszty. Oto jedna z prywatnych tragedii związanych z motoryzacją.

Doszło do niej na początku czerwca, kiedy przez Florydę przetoczyły się niebezpieczne burze. Dotarły one do Miami, gdzie spowodowały spore straty. Wśród nich jest zalana kolekcja aut w podziemnym garażu.

Do sieci trafiło nagranie z tego miejsca. Udostępnione zostało przez użytkownika profilu Florida Corvette Owners. W ukryciu przed słońcem znajdowało się kilka bardzo cennych, wręcz wyjątkowych maszyn. Każda nadaje się do renowacji.

Zalana kolekcja aut – nagranie

Jak widać na poniższym wideo, jest to zbiór samochodów sportowych i luksusowych o wartości przekraczającej kilkanaście milionów złotych. Wśród pojazdów znajduje się kilka Rolls Royce’ów Cullinanów, Chevrolet Corvette C7, kilka modeli Ferrari, Mercedes-AMG GT oraz Plymouth Prowler.

Zalana kolekcja aut
Wśród zalanych aut znalazło się kilka SUV-ów Rolls Royce’a i modele Ferrari

Niewykluczone, że jest tam więcej cennego sprzętu. Na nagraniu można również dostrzec pompę, która z pewnością miała za zadanie pozbyć się wody z garażu. Nie oszacowano dokładny straty, ale brud na samochodach pozwala przypuszczać, że woda sięgnęła naprawdę wysoko, co nie jest dobrą informacją. Zalana kolekcja aut z pewnością zostanie przekazana do renowacji, ale pochłonie to ogromne pieniądze.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @florida_corvette_owners

Burza tropikalna o nazwie Alex spowodowała znacznie więcej zniszczeń. Ulewne deszcze i wiatr wiejący z prędkością 64 km/h doprowadził do powodzi i licznych uszkodzeń budynków mieszkalnych. Przywracanie wszystkiego do stanu pierwotnego może potrwać kilka miesięcy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A110 2022

Alpine A110 Tour de Corse 75. Kolejna edycja specjalna

Suzuki Alto 2022

Suzuki Alto Lapin LC 2022. To pudełko ma sens