w

Wywrotka gigant zmiażdżyła terenówkę z ludźmi w kabinie. Jakimś cudem nikt nie zginął (wideo)

Maszyna budowlana zmiażdżyła samochód
Wywrotka gigant zmiażdżyła terenówkę z ludźmi w kabinie. Jakimś cudem nikt nie zginął (wideo)

Choć na placach kopalnianych zdarzają się różne historie, takie przypadki mają miejsce niezwykle rzadko.

Do tej sytuacji doszło 30 maja w Kazachstanie – w regionie Karagandy. Okoliczności nie są jasne, choć istnieją nieoficjalne doniesienia, które sugerują, że trzech mechaników wjechało na teren obiektu, by naprawić klimatyzację w jednym z pojazdów. Fakt jest natomiast taki, że wywrotka gigant zmiażdżyła terenówkę z ludźmi w kabinie.

Stare Suzuki Vitara to nie jest to mały samochód, ale w porównaniu do tamtejszych maszyn wygląda, jak zabawka. Mimo umieszczenia pomarańczowej chorągiewki, operator wielkiego pojazdu nie był w stanie dostrzec japońskiego auta.

Auto w niewidocznym miejscu

Krótko mówiąc, Vitara znalazła się w martwej strefie operatora gigantycznej wywrotki. Osoby przebywające w kabinie widziały, jak maszyna rusza w ich stronę. W końcu doszło do kontaktu, a następnie powolnego etapu miażdżenia.

Mężczyźni byli tak zaskoczeni i przerażeni, że nie uciekali, tylko krzyczeli przebywając w środku Suzuki. I to był bardzo duży błąd. Po kilku sekundach wielotonowy pojazd zatrzymał się.

Pracownicy ruszyli na pomoc. Byli przekonani, że będą musieli wyciągać ciała ofiar. Wydarzył się jednak cud. Wszyscy uczestnicy zdarzenia przeżyli. Co więcej, żaden z mechaników nie doznał obrażeń.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę samochodową umieszczoną w japońskim SUV-ie. Podejrzewamy, że każdy z uczestników weźmie sobie dłuższy urlop…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lamborghini Aventador grill fail

Chciał zrobić grilla ogniem z wydechu Lamborghini. „Usmażył” jedynie samochód (wideo)

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio vs BMW X4 M vs Porsche Macan Turbo

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio kontra BMW X4 M i Porsche Macan Turbo. Pojedynek sportowych SUV-ów (wideo)