w

Wynajem długoterminowy dla firm, czyli alternatywa dla zakupu auta

Wynajem długoterminowy dla firm
Wynajem długoterminowy dla firm, czyli alternatywa dla zakupu auta

Coraz więcej polskich firm wybiera nowoczesne formy użytkowania samochodów zamiast zakupu czy leasingu.

Zdarza się, że nawiązując współpracę z innymi firmami, musimy zapewnić mobilny transport naszemu pracownikowi. W teorii możemy zdać się na Polskie Koleje Państwowe i komunikację miejską, ale to oczywiście bardziej science fiction, niż realne alternatywy. Jedną z rozsądnych form jest natomiast wynajem długoterminowy dla firm.

W przeciwieństwie do standardowego leasingu operacyjnego, decydując się na wynajem długoterminowy firmy nie muszą wnosić znaczących opłat początkowych. W przypadku leasingu to zwykle około 10-25 procent wartości samochodu.

Wynajem długoterminowy dla firm

Miesięczna opłata za wynajem długoterminowy zawiera także koszty serwisowania pojazdu. Po zakończeniu kontraktu koszt wykupu jest równy wartości rynkowej samochodu, a w przypadku leasingu to jedynie kilka procent wartości początkowej auta. Dzięki temu firmy decydujące się na wynajem długoterminowy mogą dużo zaoszczędzić na miesięcznych ratach.

Wynajem długoterminowy dla firm jest świetną i coraz bardziej powszechną alternatywną zakupu aut przez firmy. Nie ma konieczności angażowania znacznych środków na zakup aut, dzięki czemu nie ma obaw o zaburzenie płynności finansowej.

Wynajem długoterminowy dla firm
Wynajem długoterminowy to coraz częściej spotykane zjawisko rynkowe, które będzie tylko zyskiwało na popularności ze względu na zmiany w przemyśle motoryzacyjnym i podejściu do prowadzenia działalności

Ponadto, wynajmując samochody nie musimy się martwić o wszelkie techniczne i administracyjne sprawy związane z ich posiadaniem. Jest to również korzystne wyjście ze względów podatkowych. Umiejętne zarządzanie czasem jest jedną z najważniejszych umiejętności każdego przedsiębiorcy, a w dzisiejszych czasach samochód jest koniecznym ku temu środkiem.

Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba przedsiębiorców stawia na wynajem. Specjaliści twierdzą, że właśnie w tę stronę zmierza cały rynek i własność pojazdu będzie coraz rzadszym zjawiskiem. Biorąc pod uwagę tendencje rynkowe, nietrudno się z tym zgodzić. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych – ze wszystkimi rodzajami napędów (także tymi elektrycznymi).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Samochody używane po leasingu

Samochody używane po leasingu. Dlaczego warto się zainteresować taką ofertą?

Lexus LM 2024

Lexus LM 2024. „Praktyczne żelazko na czterech kołach”