w

Wyjątkowe Renault R5 Turbo 2 Evo na sprzedaż!

Francuskie marki słyną z budowy sportowych hatchbacków. Jednym z pierwszych reprezentantów tego gatunku było Renault R5 Turbo.

Wkrótce na aukcji Bring a Trailer w Stanach Zjednoczonych zostanie sprzedana najmocniejsza wersja tego modelu – Turbo 2 Evolution. W sumie powstało tylko 200 sztuk, dlatego możemy mówić o naprawdę sporej gratce dla kolekcjonerów. Pod maską znajduje się turbodoładowana jednostka o pojemności 1,4 litra współpracująca z 5-biegową skrzynią manualną. Prezentowany egzemplarz ma jedynie 29 tysięcy kilometrów przebiegu.

Francuski sportowiec jest w świetnej kondycji – zarówno technicznej, jak i wizualnej. Auto zostało odrestaurowane w 2016 roku przez firmę DynaSport (Portland, Oregon) za 20 tysięcy dolarów. Wygląda jednak perfekcyjnie i z pewnością znajdą się chętni, którzy zapłacą górę pieniędzy za ten model. Aktualnie (5 dni i 7 godzin przed końcem licytacji) najwyższa oferta to 60 tysięcy dolarów. Jesteśmy pewni, że ostateczna wartość będzie znacznie wyższa… Możecie to sprawdzać w tym miejscu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ferrari F12 TRS w ruchu ulicznym – niesamowity widok (Video)

Nissan Micra 0.9 IG-T N-Connecta – Krok naprzód