w

Volkswagen Polo 2021 (po liftingu): Projektanci postawili na wyraźne zmiany

Volkswagen Polo 2021 facelift
Volkswagen Polo 2021 (po liftingu): Projektanci postawili na wyraźne zmiany

Niemiecki przedstawiciel segmentu B doczekał się kuracji odmładzającej. Na jakie nowości możemy liczyć?

Volkswagen Polo 2021 został wyraźnie zmodyfikowany pod względem stylistycznym. Pas przedni zyskał nowe reflektory, które mają teraz nieco bardziej finezyjny kształt. Pojawił się również przeprojektowany grill, który sąsiaduje z unowocześnionym zderzakiem.

VW Polo 2021 design
Tylna część karoserii upodobniła się do nowego Golfa

Co ciekawe, jeszcze większe zmiany dotyczą tylnej części karoserii. Tutaj pojawiły się o wiele większe lampy zachodzące na klapę, którą ozdobiono znaczkiem producenta i nazwą modelu. Dzięki tym zabiegom, mieszczuch z Wolfsburga nawiązuje do najnowszego Volkswagena Golfa.

Największe zmiany we wnętrzu Polo dotyczą konsoli środkowej. Pojawiły się na niej nowe instrumenty. Na szczycie zagościł w pełni dotykowy ekran multimedialny pozbawiony fizycznych przycisków. Pod nim zagościł natomiast wciąż niezależny, ale też dotykowy panel klimatyzacji. Zegary natomiast mogą być oczywiście cyfrowe – tak jak do tej pory.

Polo 2021 interior
We wnętrzu znalazły się nowe instrumenty na konsoli środkowej

W gamie jednostek napędowych na pewno pozostaną 1-litrowe silniki TSI (95-110 KM). Przyszłość silnika 1.5 TSI (150 KM) stoi raczej pod znakiem zapytania, podobnie zresztą jak 1.0 MPI (80 KM). Niewykluczone, że spalinowe konstrukcje otrzymają wsparcie elektryczności (miękkie hybrydy). Oficjalny debiut tego modelu powinien nastąpić jutro.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hyundai IONIQ 5 wymiary

Hyundai IONIQ 5 ma godne wymiary. Tesla Model 3 wygląda przy nim jak zabawka (wideo)

SEAT Tarraco e-Hybrid cennik

SEAT Tarraco e-Hybrid – ceny, dane techniczne. Ma ten sam silnik, co CUPRA Leon!