w

Volkswagen Golf SportWagen HyMotion

Najważniejsza jest równowaga – ta idea od lat przyświeca włodarzom Volkswagena. Nic więc dziwnego, że oprócz ostrego Golfa R Variant na salonie samochodowym w Los Angeles zdecydowano się zaprezentować jego ekologicznego odpowiednika.

Koncepcyjny Golf SportWagen HyMotion to nie tylko dobry kandydat do tytułu najdłuższej nazwy wybranej dla modelu Volkswagena, ale też pokaz technologicznych możliwości marki. Z zewnątrz model niczym nie różni się od standardowego Golfa Variant. Samochód jest napędzany przez elektryczny motor, który energię pozyskuje dzięki ogniwom paliwowym umieszczonym z tyłu pojazdu. Układ generuje 136 KM, co pozwala na sprint do „setki” w około 10 sekund. Ponadto samochód został wyposażony w system odzyskiwania energii kinetycznej podczas hamowania, który dodatkowo wspomaga jednostkę napędową w czasie przyspieszania. Producent deklaruje, że zasięg samochodu wynosi około 500 kilometrów. Chociaż cała konstrukcja prezentuje się obiecująco, Volkswagen na razie wyklucza wprowadzenie modelu do produkcji.

 

Źródło: WCF, Volkswagen

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa Honda HR-V

Mercedes-Maybach oficjalnie