w

Volkswagen Golf R Variant w Los Angeles

Mieliśmy już okazję testować Golfa R najnowszej generacji. Być może będzie nam dane bliższe spotkanie z jego praktyczniejszą odmianą!

volkswagen_golf_r_variant_2014_los_angeles_2

Golf R doczekał się bowiem, po raz pierwszy w swojej historii, wersji kombi. A to oznacza, że na rynek wkrótce trafi kompaktowy pocisk, którym będzie można przewieźć pralkę czy lodówkę (605 litrów w standardowej konfiguracji). Jest to bez wątpienia ukłon w stronę ojców, którzy nie lubią wyrzeczeń… Jesteśmy tylko ciekawi, czy tylne zawieszenie będzie równie twarde co w hatchbacku. Według nas, kombi powinno dać nieco więcej komfortu podróżnym zajmującym miejsca na tylnej kanapie. Przypomnijmy, że sercem Golfa R jest 2-litrowy, doładowany silnik generujący 300 KM. Moc trafia na wszystkie cztery koła (4Motion). Dzięki tej technologii, auto przyspiesza do setki w 5,1 sekundy i rozpędza się do 250 km/h.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mazda 2 Sedan debiutuje

Land Rover rozważa pozwanie do sądu chińskiej firmy