w

Toyota Hilux pierwszej generacji znaleziona w stodole. Można ją mieć za grosze

Toyota Hilux 1969
Toyota Hilux pierwszej generacji znaleziona w stodole. Można ją mieć za grosze

Nie ma wątpliwości, że to jeden z najbardziej szanowanych modeli japońskiej marki. Uchodzi za synonim niezawodności.

Szczególnie te początkowe wcielania wyróżniają się niezwykłą trwałością. To one rozpoczęły żmudny proces budowania wizerunku opartego na bezawaryjności. Prezentowana Toyota Hilux pierwszej generacji została odnaleziona w stodole i czeka na odrobinę czułości fana motoryzacji.

Zacznijmy jednak od małego rysu historycznego tego samochodu. Toyota Hilux I została zaprezentowana w 1968 roku. Zastąpiła model Stout, który został wycofany cztery lata wcześniej.

Była nowoczesnym (jak na swoje czasy), kompaktowym pick-upem z ówcześnie zaawansowanym zawieszeniem (układ niezależny z przodu i pióra z tyłu) oraz pojedynczą kabiną. Produkowano ją tylko w Japonii i eksportowano na inne kontynenty.

Toyota Hilux pierwszej generacji na sprzedaż

To świetna baza pod projekt, jeżeli ktoś ma czas i pieniądze na renowację.  „Cykl życia” tego modelu był intensywny przez dwie dekady. Auto zostało zakupione jako nowe przez japońskiego rolnika w 1969 roku.

Toyota Hilux I na sprzedaż
Auto spędziło 30 lat w stodole

Po dwudziestu latach użytkowania, właściciel nabył nowszego Hiluxa, a dotychczas używanego zaparkował w stodole. I tak było aż do niedawna, kiedy podjęto decyzję o sprzedaży.

Pojazd wygląda na zardzewiały z zewnątrz, ale nadaje się do renowacji. Jak zapewnia sprzedawca, został zaparkowany w garażu 30 lat temu i wtedy był w pełni sprawny.

Pod maską najpewniej znajduje się silnik o pojemności 1,9 litra generujący 95 koni mechanicznych. Licznik wskazuje przebieg wynoszący skromne 60 tysięcy mil, czyli około 100 tysięcy kilometrów. To bardzo mało.

Stara Toyota Hilux - wnętrze
Wnętrze zachowano w oryginalnym stanie. Jest nawet fabryczne radio

Prezentowana Toyota Hilux pierwszej generacji wymaga wkładu finansowego i kompleksowej renowacji, ale jej oryginalny stan jest naprawdę warty uwagi. Fabryczne radio i kołpaki to dziś rzadkość.

Auto wystawione jest na portalu eBay. Najwyższa oferta na tę chwilę (21.12, godz. 12:04) wynosi zaledwie 222 dolary. Do końca aukcji pozostały 4 dni. Podejrzewamy, że to może być okazja, nawet po uwzględnieniu transportu. Lokalni nabywcy też powinni zainteresować się tym modelem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda Civic Type R po pożarze

Doszczętnie spalona Honda Civic Type R na sprzedaż. To 1 z 600 sztuk limitowanej edycji

Lód na drodze w Łodzi

Slajdy autobusem w Łodzi. Ślizgawica na drodze uniemożliwiała jazdę kierowcom (wideo)