w

Tesla na autopilocie nie wykryła przeszkód – błąd systemów? (Video)

Systemy bezpieczeństwa są nieodzowną częścią nowoczesnych samochodów. W tych najbardziej zaawansowanych pojazdach potrafią nawet przejąć kontrolę, czego przykładem mogą być modele Tesli.

Pamiętajmy jednak, że wszyscy technologiczni asystenci są stworzeni przez ludzi. Nie mogą więc działać doskonale, bo sztuczna inteligencja też popełnia błędy. Przykładem może być poniższe nagranie, na którym widać Model 3 z włączonym autopilotem.

Kierowca pozwolił sobie na brak uwagi i zaufanie systemom. Te jednak nie wykryły robót drogowych i słupków na pasie. Nie zadziałał także system awaryjnego hamowania i ostrzegania przez kolizją. W wyniku tego auto uderzyło w kilka przeszkód. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pamiętajcie, że nie ma dziś technologii, która w zmiennych warunkach zastąpi na drodze człowieka. Nagranie znajdziecie tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=i9r4nS5EjjQ

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wymuszenie pierwszeństwa – kolizja z Lamborghini (Video)

Skrajna agresja na ulicy – dewastacja i potrącenia (Video)