w

Terenowy pojedynek luksusowych SUV-ów. Bentley Bentaga kontra Range Rover (wideo)

Bentley Bentaga kontra Range Rover
Terenowy pojedynek luksusowych SUV-ów. Bentley Bentaga kontra Range Rover (wideo)

Niektóre samochody mają pewne zdolności, ale nikt nie śmie ich nawet sprawdzać ze względu na koszty nabycia.

I tak też jest w przypadku luksusowych SUV-ów, wśród których prym wiodą Bentley Bentayga i Range Rover. Oba modele promują brytyjską tradycję i monumentalne podejście do motoryzacji. Który z nich jest lepszy?

Do sieci trafił ciekawy materiał przygotowany przez znanego youtubera. Przedstawia on terenowy pojedynek, na który raczej żaden potencjalny właściciel nie chciałby się zgodzić. Samochody prasowe służą jednak do testów…

Terenowy pojedynek luksusowych SUV-ów

Wielu fanów motoryzacji może zaskoczyć, jak dobrze te samochody radzą sobie w takich warunkach. Teoretycznie, nie powinny zjeżdżać z asfaltu. W praktyce dają bardzo duże możliwości i mogą przydać się w skrajnych sytuacjach.

Strome podjazdy, zjazdy, pochyłości, nierówności, błoto, żwir – nawet na seryjnych oponach potrafią sobie poradzić z tymi trudnościami. Oczywiście nie są w pełni przystosowane do off-roadu, ale pozwalają dojechać dalej, niż można przypuszczać.

Czy to przekona potencjalnego nabywcę do jazdy w terenie? Oczywiście, że nie, jednakże warto mieć świadomość, że nasze luksusowe auto to nie jest jedynie biżuteria na czterech kołach, tylko zaawansowana maszyna do bardzo wielu zadań. Zresztą, cena zbliżona do miliona złotych pozwala przypuszczać, że te modele potrafią znacznie więcej, niż przeciętne samochody. Sami zobaczcie:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stłuczka na skrzyżowaniu

Stłuczka na rynku. Hamowanie klaksonem nie pomogło (wideo)

Niebezpieczne wyprzedzanie na skrzyżowaniu

Oto przykład, dlaczego nie wyprzedza się w miejscach niedozwolonych (wideo)