w

Te same układy napędowe, inne nadwozia – czy Audi pokona Bentleya? (wideo)

Czy Audi pokona Bentleya
Te same układy napędowe, inne nadwozia - czy Audi pokona Bentleya?

Nie jest tajemnicą, że te same układy napędowe w koncernie Volkswagena zaszczepiane są w przeróżnych modelach. Topowe warianty znajdziemy oczywiście we flagowych propozycjach.

Świetnymi tego przykładami są SUV Bentleya oraz limuzyna Audi. Sercami tych wyjątkowych aut są 4-litrowe silniki V8 Bi-turbo, które współpracują z 8-biegowymi przekładniami automatycznymi przekazującymi cały potencjał na obie osie.

Bentayga oferuje 542 KM i 770 Nm. Z kolei S8 dysponuje mocą 563 KM i momentem obrotowym na poziomie 800 Nm. Który z tych samochodów okaże się szybszy na prostym odcinku? Odpowiedź nie jest taka oczywista. Z pewnością kluczowe role odegrają opory powietrza i masy własne.

Warto dodać, że brytyjski SUV doczeka się wkrótce jeszcze większego silnika. Będzie to W12 produkujące dokładnie 626 KM i 900 Nm. Ta sama konstrukcja mieszka pod maską najnowszego Flying Spura. A teraz zobaczcie drag race (od 15:39):

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Próba wymuszenia odszkodowania

Próba wymuszenia odszkodowania? Jeżeli tak, to nieudana, bo wszystko zarejestrowała kamera (wideo)

Wielki drag race Tesli

Wielki drag race Tesli: który Model jest najszybszy? (wideo)