w

Tak dużego grilla BMW jeszcze nie było. „Bawarczycy przesadzili”

Największy grill BMW
Tak dużego grilla BMW jeszcze nie było. "Bawarczycy przesadzili"

Najnowszy nurt designu niemieckiej marki nie wszystkim przypadł do gustu. Puryści i konserwatywni fani marki kręcą nosem i uważają, że to zdecydowanie przesada.

Chodzi przede wszystkim o modele reprezentujące segment D. Wystarczy spojrzeć na BMW Serii 4, by mieć wątpliwości, co do jego stylistyki. Oczywistym jest, że czasami potrzeba zmian, ale w tym przypadku chodzi głównie o atrapę chłodnicy.

Można było rozłożyć „inność” na różne strony, a nie mieszać ewolucję większości elementów z rewolucją grilla. To oczywiście rzecz indywidualnych upodobań, ale raczej trudno w tym dostrzec spójność stylistyczną, jakiej oczekuje się od tak zasłużonej marki.

Bawarska marka nie zamierza jednak robić kroku w tył. Argumentem jak zwykle może być czas. Pamiętajmy, że BMW X6 pierwszej generacji też było szkaradą, a po latach okazało się pionierem niezwykle popularnego typu nadwozia, które skradło serca wielu klientów.

Największa atrapa chłodnicy BMW
Największy grill w historii BMW zagości na stoisku stworzonym na potrzeby Tokyo Auto Salon

Czy w tym przypadku będzie tak samo? Mamy co do tego wątpliwości, ale Niemcy na pewno nie podjęli decyzji bez przeprowadzenia analiz i badań. Ich przekonanie do swoich racji podkreśla największy grill w historii BMW.

To element stoiska, które będzie wykorzystywane podczas Tokyo Auto Salon. Jest to praktycznie jedna duża ściana całej ekspozycji. Ma 4,2 metra wysokości i nawiązuje do wspomnianej Serii 4. Jeżeli to trolling, to naprawdę dobry.

BMW raczej nie zmieni języka stylistycznego w najbliższych latach. To nie jest taki łatwy proces. Czy klienci będą „szturmować salony” i przekonają się do nowego designu? Póki co nie zastosowano powszechnie ogromnego grilla. Jest on dostępny w „Czwórce”, topowej wersji „Trójki” (M3) oraz w elektrycznym SUV-ie o nazwie iX. Czas pokaże czy podobne motywy trafią do innych modeli. Przykład BMW XM pokazuje, że można zrobić to lepiej.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda Civic Type R 2022

Będzie nowa Honda Civic Type R! Jest jednak pewien problem

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato teaser

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato na kolejnej zapowiedzi. Maska jak w Viperze!