w

System Tesli zapobiegający zderzeniom – kompilacja (Video)

Rozwój technologii stosowanej w motoryzacji wpływa pozytywnie na nasze bezpieczeństwo. Świetnym tego przykładem mogą być wszelkiego rodzaju elektroniczny asystenci.

Nie inaczej jest w przypadku samochodów Tesli. Modele amerykańskiego producenta należą do najbardziej zaawansowanych osobówek dopuszczonych do seryjnej produkcji. Wśród dobrodziejstw, które są w ekwipunku tych aut znajdziemy także system awaryjnego hamowania i unikania kolizji.

Nie daje on gwarancji zapobiegnięcia niepożądanym zdarzeniom drogowym, ale minimalizuje ryzyko i ich skutki. Nie zastąpi kierowcy, ale w niektórych przypadkach potrafi reagować szybciej niż on. I dobrze mieć coś takiego na pokładzie. Jak to działa? Wykorzystywane są kamery i czujniki znajdujące się wokół pojazdu. Efekty ich pracy znajdziecie w poniższym materiale:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozornie zwykła kolizja – atak nożem i zastrzelenie sprawcy (Video, +18)

Toyota GT86 326Power – kogoś poniosło…