w

Sukces rakiety SpaceX – samochód w drodze na Marsa (Video)

Elon Musk to wizjoner i twórca wielu ciekawych rozwiązań. Jego największym dziełem jest rakieta Falcon Heavy, która wczoraj o godzinie 22 została wystrzelona w kosmos.

W jej starcie pomagały trzy stopnie, które w pewnym momencie miały się odłączyć i wrócić do pierwotnego miejsca – na przylądek Canaveral (Floryda). Dwa z nich wykonały zadanie, co jest prawdziwą rewolucją. O trzecim nie ma jeszcze informacji, ale duże prawdopodobieństwo, że wpadł do oceanu. Za jakiś czas firma powinna ujawnić nagranie z kamer i powody, dla których ten element nie wylądował w założonym miejscu.

Na pokładzie SpaceX znajdowała się Tesla Roadster, czyli pierwszy model amerykańskiego producenta. Auto właśnie krąży w przestrzeni kosmicznej wraz z manekinem i włączonym radiem (z głośników wydobywa się utwór Davida Bowie). Poniżej możecie zobaczyć obraz na żywo:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezydent Filipin zleca egzekucję 30 samochodów z nielegalnego importu (Video)

700-konny Focus Mk1 na sprzedaż!