w

Skoda Kodiaq RS 2021: Diesel odchodzi na emeryturę. Zamiast niego mocna benzyna

Skoda Kodiaq RS TSI
Skoda Kodiaq RS 2021: Diesel odchodzi na emeryturę. Zamiast niego mocna benzyna

Flagowy SUV czeskiej marki doczekał się kuracji odmładzającej. Wraz z nią pojawił się nowy układ napędowy w topowej wersji.

Zacznijmy od tego, że Skoda Kodiaq RS 2021 wygląda nieco nowocześniej, niż dotychczas. To efekt zastosowania nowych reflektorów, przeprojektowanego zderzaka i grilla o innym kształcie. W oczy rzucają się też zmodyfikowane klosze tylnych lamp oraz felgi o niemal pełnym wzorze.

Skoda Kodiaq RS facelift
Lifting przyniósł nowe elementy oświetlenia, grill i przeprojektowany zderzak

W kabinie natomiast znalazły się półkubełkowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami, sportowa kierownica, cyfrowe wskaźniki, dotykowy ekran multimedialny, pikowana skóra i dekory imitujące włókno węglowe.

Skoda Kodiaq RS wnętrze
W kabinie znalazły się fotele ze zintegrowanymi zagłówkami i sportowa kierownica

Wiele zmieniło się pod maską. Dotychczas oferowany diesel został wycofany. Zamiast niego zastosowano silnik 2.0 TSI generujący 245 koni mechanicznych i 370 niutonometrów. Co ciekawe, współpracuje z nim siedmiobiegowa skrzynia automatyczna, która przekazuje cały potencjał na obie osie. Skoro zastosowano napęd 4×4 w 245-konnym Kodiaqu, to może trafi on również do benzynowej Octavii RS? Kto wie…

Skoda Kodiaq RS 2.0 TSI dane techniczne
Pod maską mieszka silnik 2.0 TSI (245 KM, 370 Nm) zintegrowany z 7-biegowym automatem i napędem 4×4

Wróćmy jednak do Skody Kodiaq RS. Nowy układ umożliwia osiąganie setki w około 6 sekund oraz rozpędzanie się do 230 km/h. Pomiary dotyczące spalania nie zostały jeszcze ujawnione, ale podejrzewamy, że w warunkach rzeczywistych będzie to około 11 litrów w cyklu mieszanym.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bentley Continental GT Speed Convertible 2021

Bentley Continental GT Speed Convertible: Najszybszy kabriolet w historii marki

Renault Megane R.S. test 2021

Renault Megane R.S. (2021) – test, ceny, dane techniczne, opinie