w

SEAT Ibiza z nowym silnikiem benzynowym

SEAT Ibiza z nowym silnikiem benzynowym
SEAT Ibiza z nowym silnikiem benzynowym

Ibiza należy do najbardziej udanych samochodów reprezentujących segment B. Producent postanowił poszerzyć jej ofertę o nową wersję silnikową.

Cóż to takiego? Znany i lubiany silnik 1.5 TSI. Znajdziemy go pod maskami bardzo wielu modeli koncernu Volkswagena. Od razu zaznaczmy, że ma cztery cylindry, dlatego jego kultura pracy nie powinna być poddawana pod wątpliwość.

W Seacie oddaje do dyspozycji 150 KM i 250 Nm. Co ciekawe, występuje z siedmiobiegową przekładnią DSG, która oczywiście przenosi całą moc na oś przednią. Dzięki tej konfiguracji, hiszpański mieszczuch osiąga pierwszą setkę w 8,2 sekundy i potrafi rozpędzić się do 219 km/h. Jest też całkiem oszczędny – według norm WLTP, średnie zużycie w cyklu mieszanym to 6,2 litra.

Warto dodać, że SEAT Ibiza 1.5 TSI występuje seryjnie z bogatym wyposażeniem. Cena? 86 500 zł. Szczegóły oferty znajdziecie na oficjalnej stronie marki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprzedaż marek premium - sierpień 2020

Sprzedaż marek premium – sierpień 2020

Marketingowcy BMW docenili nową Klasę S - w swoim stylu...

Marketingowcy BMW docenili nową Klasę S – w swoim stylu… (wideo)