w

Ryzykowne wyprzedzanie zakończone na drzewie (Video)

Małe auta dostawcze z otwartą „paką” to częsty widok na azjatyckich drogach. Są bardzo zwrotne i wystarczająco pakowne, by sprawdzały się w tamtejszych warunkach.

Jako że mają być tanie, proste i praktyczne, nie należą do tych, które dobrze się prowadzą – przy tworzeniu takiego auta inżynierowie „spychają” trakcję na dalszy plan. Właśnie dlatego nie powinno się jeździć nimi zbyt szybko, a tym bardziej podczas kiepskiej pogody.

Jeden z użytkowników takiego pojazdu zlekceważył jednak mokrą, nierówną nawierzchnię i postanowił wyprzedzać przy dość słusznej prędkości. Na konsekwencje nie trzeba było długo czekać. Chwilę później auto wpadło w poślizg i uderzyło w przydrożnym drzewie. Najgorsze jest to, że na wspomnianej pace podróżowali ludzie. Niestety nie wiadomo, czy wyszli z tego bez szwanku.

https://www.youtube.com/watch?v=Ykftxz6YfHM

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wakacyjna ochrona auta – co warto dokupić?

Audi Q3 2018 – pierwsze zdjęcia