w , ,

Rynek aut używanych. Co najczęściej kupują Polacy?

Jakie samochody ? nowe czy używane ? cieszą się największym zainteresowaniem polskich klientów? Jak nietrudno się domyślić ? te drugie. Potwierdzają to statystyki.

  1. Samochody osobowe z Niemiec, Francji i USA

  2. Samochody osobowe Audi, Volkswagen i BMW

  3. Moto Gratka i inne serwisy z ogłoszeniami

Blisko 1 700 000 ? tyle samochodów sprzedano w ubiegłym roku na rynku wtórnym w Polsce. Według statystyk udostępnionych przez serwis Otomoto, najwięcej ogłoszeń pojawia się w województwach wielkopolskim, śląskim i mazowieckim. Oferty pochodzące z tych trzech regionów stanowiły prawie połowę anonsów, które w 2018 ukazały się na wspomnianym portalu. Jakie auta używane polscy kierowcy wybierają najchętniej? Gdzie najczęściej szukają ogłoszeń? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Samochody osobowe z Niemiec, Francji i USA

W serwisach takich jak Otomoto czy Moto Gratka, osobowe auta stanowią większość wystawianych samochodów. Na portalu Allegro samochody terenowe również cieszą się sporą popularnością. Najwięcej aut na rynku wtórnym sprzedawanych w naszym kraju pochodzi zza Odry. Samochody używane z Niemiec to prawie 60 procent wszystkich zawieranych transakcji. Na drugim miejscu w zestawieniu uplasowała się Francja ? z tego kraju przyjeżdża blisko 9 procent pojazdów. Podium zamykają Stany Zjednoczone, które są ojczyzną 6 procent aut, które możemy kupić przeglądając ogłoszenia samochodowe w internecie.

Samochody osobowe Audi, Volkswagen i BMW

Jeśli chodzi o najchętniej kupowane na Otomoto samochody osobowe używane, prym wiedzie marka Volskwagen. Drugie miejsce zajmuje Audi, zaś trzecie BMW ? OLX i inne serwisy z ogłoszeniami zawierają mnóstwo anonsów skierowanych do osób zainteresowanych kupnem aut tych marek. Dużą popularnością cieszą się na Allegro samochody osobowe Skoda, które są cenione ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że w internecie możemy też kupić używane samochody dostawcze. Najczęściej wybierane są takie marki jak Volkswagen, Citroen czy Mercedes ? OLX jest pełen dotyczących ich ofert.

Moto Gratka i inne serwisy z ogłoszeniami

Jak nietrudno się domyślić, szukając używanego auta większość z nas korzysta z internetu. Portale ogłoszeniowe, takie jak Autocentrum, Otomoto czy OLX to obecnie najważniejsze platformy umożliwiające kontakt między sprzedawcami, a kupującymi. Dzięki nim możemy kupić zarówno auta osobowe, terenowe i dostawcze, jak i samochody ciężarowe. Dużym zainteresowaniem wśród klientów poszukujących używanego auta cieszą się też takie firmy jak AAA Auto, które skupują samochody od właścicieli, a następnie szukają kupujących.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maluch dostępny w carsharingu!

Miastko: Stracił panowanie i uderzył w barierki. Był pod wpływem narkotyków (Video)