w

Rolnik szuka czołgu? Ukraińscy farmerzy stają się uzbrojoną armią dzięki przejęciu licznych maszyn wroga

Ukraiński rolnik holujący czołg
Rolnik szuka czołgu? Ukraińscy farmerzy stają się uzbrojoną armią dzięki przejęciu licznych maszyn wroga

Strategia 70-letniego dyktatora wydaje się coraz bardziej odseparowana od logiki. Problemy Rosji narastają z godziny na godzinę.

Błędy i niskie morale wojska agresora sprawiają, że ukraińscy farmerzy stają się uzbrojoną armią. Brzmi to groteskowo, ale taka jest prawda. Ludność cywilna przejmuje coraz więcej rosyjskich pojazdów bojowych.

T-72
W sieci nie brakuje nagrań ujawniających przejmowanie rosyjskich maszyn bojowych. Są nawet poradniki, jak to zrobić

W sieci krążą już dziesiątki albo nawet setki nagrań ujawniających holowanie maszyn militarnych za pomocą ciągników rolniczych. Zdarzają się nawet „perełki” z ludnością romską w akcji. W sieci pojawiają się nawet poradniki, jak przejąć taki pojazd. Ta absurdalna wojna jest pełna tragedii, sprzeczności i głupoty.

Gleba obfita w militaria

Rosjanie atakują z różnych stron, ale nie są tak skuteczni jak ukraińska armia uzupełniona sprzętem i wywiadem NATO. Coraz większa liczba żołnierzy rosyjskich rezygnuje z walki, ponieważ nie widzi w tym najmniejszego sensu. Ginąć lub zabijać bratni naród przez ambicje jednego imperialistycznie myślącego wodza? To skrajnie głupie.

Niektórzy celowo wjeżdżają w błoto, inni uciekają. Są też tacy, którzy nie mają żadnego wsparcia logistycznego i nie mają skąd wziąć paliwa. To wszystko sprawia, że na terenie Ukrainy znajduje się wiele opuszczonych pojazdów bojowych w dobrym stanie.

Jak można się domyślać, mieszkańcy szybko organizują się, by pozostawiony sprzęt nie został zmarnowany. Przecież nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda, tym bardziej że wciąż trwa inwazja. Mamy jednak nadzieję, że rosyjskie wojsko w końcu odpuści i zrozumie, że przyczynia się do niszczenia dwóch narodów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lamborghini Aventador

Lamborghini i Ferrari dołączają do grona oburzonych. Wstrzymują działania w Rosji

Magnussen

Kevin Magnussen wraca do F1. Haas powiedział „żegnam” Mazepinowi