w

Renault Megane E-Tech Electric 2021 coraz bliżej. Prawie 220 KM i 450 km zasięgu

Renault Megane E-Tech EV
Renault Megane E-Tech Electric 2021

Francuska marka od jakiegoś czasu zapowiada kolejną wersję kompaktowego modelu, który będzie posiadał zupełnie nowe nadwozie.

Renault Megane E-Tech Electric zapowiada się inspirująco. Jak można się domyślać, przybierze formę crossovera. Podejrzewamy, że pod względem gabarytów będzie zbliżone do Kadjara. Design tego auta zostanie oparty o nowy nurt stylistyczny producenta.

Renault Megane E-Tech EV
Auto przybrało formę crossovera

To oznacza znacznie węższe lampy z tyłu, wyraźnie opadającą linię dachu, mniejsze reflektory, nowe logo i listwy ozdobne. Niewykluczone, że klamki nie będą wystawać poza obrys karoserii.

Renault Megane EV zasięg
Bateria o pojemności 60 kWh zapewnia do 450 km zasięgu (WLTP)

Samochód ma skrywać elektryczny napęd oferujący 217 koni mechanicznych. Podejrzewamy, że będzie posiadał napęd oś przednią. Jak wynika ze wstępnych informacji, bateria ma mieć pojemność 60 kWh, co pozwoli na pokonanie do 450 kilometrów (zgodnie z normami WLTP.

Samochód będzie produkowany we francuskiej fabryce w Douai. Przypomnijmy, że do Renault planuje stworzyć w pełni elektryczną gamę do 2030 roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opel Astra 2022

Opel Astra 2022. Wygląda jak Mokka, skrywa technologię Peugeota

Opel Grandland facelift

Opel Grandland 2021 (lifting) – odświeżony design, inny projekt wnętrza i nowa hybryda