w

Renault 4ever Trophy Concept. To może być zapowiedź nowej serii pojazdów

Renault 4ever Trophy Concept
Renault 4ever Trophy Concept

Francuska marka nie osiada na laurach i przedstawia kolejne bardzo ciekawe projekty, które mogą przedstawiać przyszłość.

Jednym z nich jest Renault 4ever Trophy Concept. To mieszanka stylu retro z współczesnymi inspiracjami, która skrywa najnowsze technologie napędowe. Brzmi ciekawie, prawda? Przejdźmy jednak do rzeczy.

Od razu widać tu nawiązania do Renault 4, którego nowa generacja ma zaplanowany debiut na 2025 rok. Prezentowana zapowiedź przybrała formę crossovera reprezentującego segment B. To swego rodzaju elektryczny odpowiednik Captura.

Renault 4ever Trophy Concept
Renault 4ever Trophy Concept

Płaski front zdobią minimalistyczne elementy oświetlenia, które zostały umieszczone w ramce LED. Nieco niżej znalazł się masywny zderzak. Profil ujawnia kolejne poważne osłony, które sąsiadują z niewielkimi drzwiami. Minimalistyczną formę ma także tył pojazdu, który przez pionowe, klasycznie wyglądające lampy przypomina nieco MINI.

Renault 4ever Trophy Concept interior
Renault 4ever Trophy Concept

We wnętrzu jest jeszcze bardziej ascetycznie. Wszystko zostało oparte na kierownicy i przezroczystej płycie, na której wyświetlane są wskaźniki oraz pozostałe funkcje samochodu. Kabina wersji produkcyjnej z pewnością będzie wyglądać inaczej.

Renault 4ever Trophy Concept – dane techniczne

Nowość bazuje na płycie podłogowej CMF-BEV przystosowanej do napędów elektrycznych. Długość Renault 4ever Trophy Concept sięga 4160 milimetrów, co sugeruje zbieżność gabarytów ze wspomnianym Capturem. Jego wysokość wynosząca 1900 milimetrów z pewnością nie zostanie utrzymana w seryjnym modelu.

Renault 4ever Trophy Concept
Renault 4ever Trophy Concept

Renault 4ever Trophy Concept posiada silnik elektryczny generujący 134 konie mechaniczne. Moc trafia najpewniej na oś przednią. Setkę można zobaczyć po upływie niecałych 9 sekund. Z układem zintegrowano stosunkowo małą baterię o pojemności 42 kWh. Ma ona zapewniać do 402 kilometrów zasięgu.

Renault 4ever Trophy Concept
Renault 4ever Trophy Concept

Wprowadzenie produkcyjnego auta na rynek potrwa jeszcze trzy lata. Należy spodziewać się nieco mniej futurystycznej formy i technologii z innych aut elektrycznych francuskiego producenta. Design retro z pewnością pozostanie, podobnie jak w przypadku nowego Renault 5, które ma być elektrycznym odpowiednikiem Clio.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-Benz EQE SUV

Mercedes EQE SUV. Waży ponad 2,5 tony i oferuje 590 kilometrów zasięgu

Jeep Avenger

Jeep Avenger – dane techniczne. Oferuje 550 kilometrów zasięgu