w

Przedświąteczne obniżki cen paliw

Średnie hurtowe ceny paliw w porównaniu z początkiem roku są dziś wyższe od 9 gr/l (ON) do 38 gr/l (Pb95). Na stacjach zaś w tym tygodniu ceny spadają: ON -3 gr/l, LPG -2 gr/l. Tylko średnia krajowa cena detaliczna Pb95 pozostaje bez zmian, ale w tygodniu przedświątecznym to raczej optymistyczna wiadomość.

 

Średnie ceny paliw na stacjach w Polsce kształtowały się w środę 27 marca br. na poziomie: ON 5,58 zł/l; Pb95 5,60; LPG 2,57 zł/l*. Najtaniej olej napędowy tankowano w woj. śląskim: po 5,50 zł/l. Najdrożej w woj. pomorskim: 5,67 zł/l. Woj. śląskie ma też najtańszą benzynę: 5,53 zł/l. Najdrożej jest woj. zachodniopomorskim: 5,66 zł/l. Najniższe ceny LPG notujemy w woj. podkarpackim ? średnia dla tego województwa to 2,47 zł/l autogazu. Najdroższy LPG jest w woj. zachodniopomorskim: 2,71 zł/l.

 

W tym tygodniu po raz pierwszy od 7 listopada 2012 r. ceny detaliczne benzyny są nieznacznie wyższe od paliwa dieslowskiego. Hurtowe ceny ON już dawno są niższe od benzyny. W płockiej rafinerii Pb95 sprzedają już o 15 gr/l drożej niż ON. Przypomnijmy, że jeszcze 22 marca br. różnica ta wynosiła ?tylko? 11 gr/l, a 15 marca benzyna była tańsza o 5 gr/l. Z tym że tylko przez ostatni tydzień w hurcie PKN Orlen Pb95 zdrożała o 7 gr/l brutto.

 

W porównaniu z początku roku zestawienie to jeszcze bardziej szokuje: +36 gr/l.

Zestawienie powstało w oparciu o monitoring cen paliw w Polsce prowadzony przez Polską Izbę Paliw Płynnych.

 

Źródło: Polska Izba Paliw Płynnych 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subaru WRX

Dodge Charger SRT8 392