w

Pożar statku u wybrzeży Holandii. Nowe fakty

Pożar statku Holandia
Pożar statku u wybrzeży Holandii. Nowe fakty

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w minionym miejscu niedaleko wybrzeży Holandii. Przedstawiciele firmy użytkującej statek podali nowe informacje na temat katastrofy.

Peter Berdowski, dyrektor generalny Boskalis Salvage Company ujawnił, że na jednostce znajdowało się aż 3700 samochodów. Były one przewożone z Niemiec do Egiptu. Z oficjalnych informacji wynika, że wśród nich były modele BMW, Mercedesa i Volkswagena. Nie można jednak wykluczyć także innych marek. Pożar statku wywołał lawinę spekulacji.

Warto podkreślić, że sytuacja została opanowana, choć nie obyło się bez kosztownych strat. Sam statek został odholowany do portu Eemshaven w Holandii, gdzie będzie przebywał do 14 października. Później czeka go przeniesienie lub całkowite zezłomowanie.

Pożar statku transportującego auta

Cztery dolne pokłady frachtowca (spośród dwunastu) są stosunkowo lekko uszkodzone. Znajdowały się tam głównie modele zasilane akumulatorowo, czyli te elektryczne. Ich obecności nie należy jednak wykluczać na innych poziomach.

>Norweska firma żeglugowa zakazała transportu aut elektrycznych. Powodem obawa przed pożarem

Im wyżej, tym sytuacja była trudniejsza. Temperatura była tak wysoka, że część samochodów po prostu roztopiła się. Wstępny raport sugeruje, że ogień rzekomo wybuchł w pobliżu nieokreślonego samochodu elektrycznego. Jest jednak za wcześnie, by wydawać wyrok w tej sprawie.

Pożar statku Holandia
Wrak został odholowany do portu w Holandii i oczekuje na decyzje

Jak wynika ze wstępnych informacji, 500 samochodów udało się zachować w świetnym stanie i drugie tyle w dobrym stanie. Międzynarodowa Unia Ubezpieczeń Morskich (IUMI) ujawniła, że jeszcze nie ustalono, gdzie rozpoczęła się ta tragedia ekologiczna.

Niestety, w wyniku tej tragedii zginął jeden członek załogi, a kilku pozostałych odniosło rany. Pozostaje wierzyć, że uda się znaleźć przyczynę i wykluczyć podobne sytuacje, by transport morski był jeszcze bezpieczniejszy.

Źródło: Automotive Logistics

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w minionym…# miejscu #… niedaleko wybrzeży Holandii.
    czy ktoś wogóle czyta co pisze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Budżetowe auto elektryczne kontra Lamborghini Gallardo i Nissan GT-R

Budżetowe auto elektryczne kontra Lamborghini Gallardo i Nissan GT-R. „Wynik na mecie to szok”

Renault Austral 1.3 Mild Hybrid Auto

Renault Austral 1.3 Mild Hybrid Auto – test, cena, dane techniczne