w

Porsche 935 K4 warte blisko 3 miliony dolarów.

1981 Kremer Porsche 935 K4 IMSA GTP – samochód pojawił się wkrótce po tym, jak fabryka Porsche skupiła się na produkcji prototypów, takich jak 936, 956 i 962.

Niezależny zespół wyścigowy Kremer był jednym z niewielu szczęśliwców, którzy mogli w dalszym ciągu tworzyć samochody w oparciu o 935, a K4 jest jednym z nich.
Tylko dwa egzemplarze K4 ujrzały światło dzienne. Oba wzbudziły czerpały inspiracje ze słynnego Porsche 935 Moby Dick z 1978 roku. Przykładem tego był pierwszy z nich.

Z wyglądu bardzo mało różni się od zwykłego modelu 935. W rzeczywistości posiada on niestandardową rurową ramę i układ napędowy, a ze swojego pierwowzoru wykorzystuje jedynie dach i przednią szybę.

Moc pochodzi z 3,2-litrowego silnika twin-turbo z aluminiowym blokiem i głowicą. Generuje on 800 KM ! 935 K4 może osiągnąć 353 km/h z odpowiednim ustawieniem skrzyni biegów. Samochód zdobył pięć zwycięstw w sezonie IMSA z 1982 r., W ciągu swojej kadencji przeszedł przez ręce licznych kolekcjonerów, w tym aktora Nicolasa Cage’a.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X-Tomi Design – Volkswagen Polo R

Rosyjski „fidget spinner”.