w

Polski tuner zmodernizował wnętrze Ferrari. Klient wydał 181 tysięcy złotych

Polski tuner zmodernizował wnętrze Ferrari
Polski tuner zmodernizował wnętrze Ferrari. Klient wydał 181 tysięcy złotych

Mimo że ta firma jest znana na cały świat, niewielu fanów motoryzacji z naszego kraju zdaje sobie sprawę, że jej siedziba znajduje się w Czechowicach-Dziedzicach.

Tak, Carlex Design ma swój główny obiekt tuż przy głównej trasie drodze krajowej numer 1 prowadzącej do Bielska-Białej. Polski tuner zmodernizował tym razem kabinę popularnego modelu włoskiej marki.

Za bazę posłużył czarny egzemplarz Ferrari 458 Italia. To stosunkowo świeży model, który oferuje naprawdę duży potencjał. Jego sercem jest 4,5-litrowe V8, które ofertuje 570 koni mechanicznych oraz 540 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego.

Ten znaczący potencjał trafia jedynie na oś tylną. Osiągi? Rewelacyjne. Sprint do setki zajmuje zaledwie 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 325 km/h. Tak ogromne możliwości pod prawą stopą wymagają od kierowcy przede wszystkim pokory.

Polski tuner zmodernizował wnętrze Ferrari

Przejdźmy jednak do rzeczy, czy projektu Carlex Design. Z zewnątrz pojawiły się jedynie 20-calowe felgi aluminiowe, które zastąpiły oryginalne obręcze. Znacznie więcej dzieje się oczywiście w kabinie, gdzie polski tuner zrealizował prawdziwą transformację

>Lamborghini Urus Carlex Design. Projekt z Czechowic-Dziedzic

Wnętrze utrzymano w czarno-żółtej tonacji kolorystycznej. Takie zestawienie wydaje się konserwatywne, ale wciąż bardzo atrakcyjne dla oczu. Elementy pokrywające fotele i panele drzwiowe i kokpit to skóra wysokiej jakości, która ma zapewnić odpowiednią trwałość.

Polski tuner zmodernizował wnętrze Ferrari
Wnętrze utrzymano w czarno-żółtej tonacji kolorystycznej

Pozostałe elementy dekoracyjne i wykończeniowe to głównie Alcantara. Motywem przewodnim był zachód słońca, co wydaje się wyzwaniem dla wyobraźni. Tak czy inaczej, efekt jest co najmniej zadowalający i klient z pewnością będzie zadowolony.

Ferrari 458 Carlex Design 2023
Większość elementów pokrywają skóra i Alcantara

I tu należy wspomnieć o cenie. Carlex Design ujawniło, że koszt wykonania sięgnął 38 675 euro, co przy aktualnym kursie (4,69) oznacza wydatek około 181 tysięcy złotych. Za tyle można mieć już całkiem niezłe auto z salonu, ale posiadacz wciąż drogiego Ferrari raczej nie przejmuje się takim wydatkiem.

Firma z Czechowic-Dziedzic poinformowała także o tym, że czas realizacji ich projektów trwa zazwyczaj około miesiąc. Może również odbierać samochód bezpośrednio z posesji klienta i po wykonaniu prac przywieźć go pod drzwi.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Amerykańskie progi zwalniające hitem internetu

Amerykańskie progi zwalniające hitem internetu. „Skaczą na nich nawet radiowozy” (wideo)

Oto wietnamska replika LaFerrari

Oto wietnamska replika LaFerrari. Autorzy wykorzystali części Toyoty i wyszło znakomicie (wideo)