w

Pociągiem przez miasto – japońska infrastruktura (Video)

Japonia to według wielu podróżników niezwykły kraj. Robi wrażenie nie tylko bogactwem naturalnym, ale też nowoczesną infrastrukturą, której może pozazdrościć bardzo wiele państw Starego Kontynentu.

W mniej rozwiniętych zakątkach można także spotkać ciekawe rozwiązania, które w Europie albo nie istnieją, albo są wyjątkowo rzadkie. Na poniższym nagraniu mamy jeden z takich przykładów. Oto pociąg, który przejeżdża przez miejski zgiełk w towarzystwie samochodów, motocykli i innych pojazdów. Maszynista musi mieć w takich warunkach sporo cierpliwości i wyobraźni. Podczas gdy w Polsce wszystko mówi, by trzymać się z daleka od takiego składu, w Kraju Kwitnącej Wiśni przejeżdża się na centymetry, bo nie ma innego wyjścia. Czy to bezpieczne? Jasne, że jest ryzyko, ale pociąg przemieszcza się na tyle powoli (i używa do tego sygnału dźwiękowego), że można uniknąć nieprzewidywalnych sytuacji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jazda skuterem pod prąd – czołowe zderzenie (Video)

Przejazd na czerwonym i wymuszenie pierwszeństwa (Video)