w

Pijany kierowca stracił kontrolę nad autem. Doprowadził do wypadku z udziałem 5 osób (wideo)

Pijany kierowca stracił kontrolę nad autem
Pijany kierowca stracił kontrolę nad autem. Doprowadził do wypadku z udziałem 5 osób (wideo)

Takie zdarzenia zawsze rodzą to samo pytanie. Dlaczego ktoś postępuje tak bezmyślnie? Wydaje się, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która wyjaśniałaby wszystko.

Wskazanie na brak odpowiedzialności jest słuszne, ale to zdecydowanie za mało. Pijany kierowca przewożący czterech pasażerów wskazuje na problem społeczny, który dotyczy zarówno jego, jak i osób wsiadających z nim do kabiny i zezwalających na prowadzenie. Nierzadko trzeba do tej listy dopisać przypadkowe ofiary i poszkodowanych.

Do sytuacji doszło 6 maja około godziny 4:00 tuż przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ulicą Kilińskiego w Łodzi. Po lewym pasie przemieszczała się taksówka, za którą jechał stary model Peugeota.

Pijany kierowca wpadł w poślizg na prostej drodze

Użytkownik francuskiego pojazdu trzymał się „na zderzaku” taksówki, co nie było za mądre, tym bardziej że sąsiednie pasy były zupełnie puste. Po chwili gwałtownie odbił w prawo, co okazało się fatalne w skutkach.

Samochód wpadł w poślizg na suchej nawierzchni, co sugeruje, że jego stan techniczny był daleki od ideału. Kilka sekund później było już po wszystkim. Auto uderzyło w znak i wylądowało na boku – uszkadzając inne auto.

Pijany kierowca stracił kontrolę nad autem
Zaczęło się od jazdy „na zderzaku”, co już samo w sobie było niebezpieczne

Na pokładzie znajdowało się pięć osób. Trzy z nich zostały ranne i trafiły do szpitala. Z kolei dwie pozostałe uciekły z miejsca zdarzenia. Niewykluczone, że usłyszą zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanym.

>22-latek jechał slalomem po S8 w Jankach. Był nietrzeźwy (wideo)

Policjanci zatrzymali kierowcę, który miał ponad promil alkoholu we krwi. Na tym nie koniec jego problemów. Okazało się, że sprawca wypadku nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, grozi mu kara nawet pozbawienia wolności. O jego losach zadecyduje sąd. Ma jednak szczęście, że nikt nie zginął.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akcja ratunkowa w Zosinie

Akcja ratunkowa w Zosinie. Strażnik graniczny przywrócił oddech niemowlakowi (wideo)

Przepuszczenie pieszego okazało się niebezpieczne

Przepuszczenie pieszego okazało się niebezpieczne. Kosztowne zatrzymanie na słupie (wideo)