w

Pierwszy publicznie pokazany Koenigsegg CCR trafi na aukcję. Przyda się kilka milionów…

Koenigsegg CCR na sprzedaż
Pierwszy publicznie pokazany Koenigsegg CCR trafi na aukcję. Przyda się kilka milionów...

Kolekcjonerzy już zacierają ręce. Wartościowy model szwedzkiego producenta trafi wkrótce na aukcję.

Historia tego auta jest bardzo ciekawa. Zaczęło się od konceptu CC, który kilka lat później został udoskonalony i zaprezentowany jako CC8S. W 2004 roku nabrał ostatecznego kształtu. I właśnie tak powstał Koenigsegg CCR.

Prezentowana sztuka ma podwozie o numerze 7011 i pełniła rolę samochodu pokazowego. Co ciekawe, był to pierwszy egzemplarz, który został oficjalnie zaprezentowany. Zarejestrowano go w 2006 roku w Niemczech.

Koenigsegg 1 of 14
To jedna z czternastu wyprodukowanych sztuk

Co ciekawe, jest jednym z czternastu CCR, jakie w ogóle zostały stworzone. Zdobi go lakier Lava Orange, który sprawia, że jest jeszcze bardziej unikatowy. Jego „życie” toczyło się nie tylko w Niemczech, ale też Francji i Luksemburgu, gdzie cieszył wzrok zamożnych kolekcjonerów.

Od momentu wyjechania na drogi pokonał zaledwie 2347 kilometrów. Jedna z pokonanych tras obejmowała tor Nardo Ring we Włoszech. Właśnie tam udało się rozpędzić ten egzemplarz do 387,87 km/h. Tym sposobem 28 lutego 2005 roku Koenigsegg CCR został rekordzistą prędkości, detronizując McLarena F1. Radość nie trwała jednak długo, bo w kwietniu na szczycie pojawiło się Bugatti Veyron.

Koenigsegg CCR V8
Silnik 4.7 V8 generuje 806 KM i 920 Nm

Warto dodać, że Koenigsegg CCR skrywa benzynowy silnik V8 o pojemności 4,7 litra. Dzięki doładowaniu, oferuje 806 koni mechanicznych i 920 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Za przeniesienie tej absurdalnej mocy na asfalt odpowiada sześciobiegowa skrzynia manualna.

Samochód zostanie trafi na aukcję już w lipcu. Specjaliści przewidują, że może osiągnąć cenę około 760 tysięcy euro, czyli 3 389 600 złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda CRX 2021 no official

Honda CRX 2021. Tak mogłaby wyglądać, gdyby Japończycy wykorzystali ten projekt!

Tesla accident with TIR

Kłopoty na łuku. Ładunek spadł z naczepy i uderzył w Teslę. Wszystko nagrał system kamer (wideo)