w

Peel P50 sprzedany za horrendalną kwotę!

Były prezenter Top Gear, Jeremy Clarkson, w jednym z odcinków swojego show rozsławił Peela P50 na całym świecie. Uchodzi on za najmniejszy samochód jaki kiedykolwiek powstał.

peel_p50_1964_7
Po naszej planecie jeździ tylko 26 egzemplarzy. Auto powstało w latach 60. i wtedy kosztowało 199 funtów, co stanowi teraz równowartość 5440 dolarów. Jego sercem jest niewielki silniczek o pojemności 49 cm3, który nie pozwala na zbyt wiele szaleństw. Choć trzeba przyznać, że jazda autem bez biegu wstecznego i czegokolwiek, co daje poczucie bezpieczeństwa jest szaleństwem samym w sobie… Jedna z jeżdżących sztuk trafiła ostatnio na aukcję i wzbudziła ogromne zainteresowanie. Czerwony Peel P50 pochodzący z 1964 roku osiągnął 176 000 dolarów… Kwota tak duża, że trudna do uzasadnienia. Widocznie nowy właściciel bardzo chciał mieć w swoim garażu to „minimalistyczne dzieło sztuki motoryzacyjnej”. Pozostaje tylko pogratulować!

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DS 3 Cabrio Performance

Ile kosztuje silnik do Porsche 918 Spyder?