w

Oto japoński van dla pragmatyków. Jest na rynku od 12 lat

Nissan Caravan 50th Annieversary Edition
Oto japoński van dla pragmatyków. Jest na rynku od 12 lat

Niektóre samochody rywalizują o klientów awangardową stylistyką. Inne starają się oferować jak najbogatsze wyposażenie. Tymczasem ten model pozostaje wierny pragmatyzmowi.

Japoński van ma już duży bagaż rynkowych doświadczeń. Jego aktualne wcielenie jest sprzedawane od dwunastu lat. W niektórych przypadkach taki okres oznacza dwie generacje pojazdu. W tym segmencie czas biegnie jednak nieco wolniej.

Warto dodać, że prezentowane auto doczekało się wersji specjalnej z okazji 50. urodzin. Tak, pierwotny model pojawił się na rynku pół wieku temu. Od tego momentu marka skrupulatnie rozwija jego koncepcję.

Japoński van dla pragmatyków

Oto Nissan Caravan 50th Annieversary Edition. Taka konfiguracja będzie oferowana od października do marca 2024 roku. Jej celem jest upamiętnienie protoplasty (nazwanego NV350), od którego wszystko się zaczęło.

To tak naprawdę lekki samochód dostawczy w wersji osobowej. Jego szósta generacja, czyli ta aktualnie oferowana, została wprowadzona w 2011 roku. Sześć i dziesięć lat później przeszła liftingi. Trudno jednak mówić o nowoczesnej stylistyce.

Japoński van
Nissan Caravan 50th Annieversary Edition

Wariant 50th Annieversary Edition wyróżnia się czarnym grillem, elektrycznie składanymi lusterkami oraz dodatkowym emblematem na klapie bagażnika. Całość została uatrakcyjniona lakierem „Cashmere Greige”, który jest jednym z czterech dostępnych.

Japoński van
Nissan Caravan 50th Annieversary Edition

We wnętrzu można natomiast spotkać wszystko, co jest dostępne w tym modelu, ponieważ edycję specjalną oparto na wersji Grand Premium GX. Użytkownik ma więc do dyspozycji dotykowy ekran multimedialny i automatyczną klimatyzację. Panel tej drugiej przypomina instrument zastosowany w Micrze poprzednie generacji. Aby było bardziej prestiżowo, na tapicerce zostały wyhaftowane dedykowane oznaczenia.

Japoński van
Nissan Caravan 50th Annieversary Edition

Prezentowana konfiguracja została oparta na nadwoziu o długości 5080 milimetrów z powiększonym rozstawem osi, standardową wysokością dachu oraz niską podłogą. Według Nissana, auto służy zarówno jako pojazd dostawczy, jak i rodzinny, dlatego łączy cechy vana z osobówką.

>Surowy pick-up Nissana wjeżdża na rynek. Tak powinien wyglądać wół roboczy

Japoński van dostępny jest z dwulitrowym silnikiem QR20DE generującym 129 koni mechanicznych oraz 178 niutonometrów. Alternatywą dla niego jest 2,5-litrowy diesel 4N16 od Mitsubishi, który oferuje 130 koni mechanicznych i 370 niutonometrów.

Moc może trafiać na tylne lub wszystkie koła za pomocą siedmiobiegowego automatu. Ceny tego modelu rozpoczynają się od 3 483 700 jenów, czyli około 101 tysięcy złotych (kurs 0,029).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

4 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-Benz 280S króla Szwecji

Możesz kupić limuzynę, którą jeździł król Szwecji. Szokująco niska cena

BMW 2002 tii Manhart

Klasyczne BMW po wizycie u znanego tunera. Jest jeszcze lepsze